استعفای سومین مقام ارشد وزارت دادگستری آمریکا، خلاء موجود در این نهاد را تشدید می کند

استعفای سومین مقام ارشد وزارت دادگستری آمریکا، خلاء موجود در این نهاد را تشدید می کند
خبرگزاری آسوشیتدپرس روز سه شنبه از واشنگتن گزارش داد: کناره گیری ناگهانی «راشل برند» سومین مقام بلندپایه وزارت دادگستری آمریکا، به آشفتگی در این نهاد که دچار خلاء انتصاب های دائمی برای بسیاری از مقام های مهم آن است، دامن می زند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، براساس این گزارش، مقام های قضایی آمریکا گفته اند که استعفای برند از سمت دستیار دادستان کل این کشور، مشکل غیرمعمولی را که به تشدید بی ثباتی در این وزارتخانه کمک می کند، به وجود می آورد.


این مساله همچنین دست دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را برای اجرای تمام و کمال برنامه های خود با گذشت بیش از یک سال از انتصاب «جف سشنز» دادستان کل ایالات متحده، می بندد.
سشنز روز گذشته (دوشنبه) از وضعیت به وجود آمده در وزارت دادگستری انتقاد کرد و یک سناتور جمهوریخواه را مسئول جلوگیری از تائید صلاحیت چهره های مهمی چون رئیس بخش های حقوق مدنی، جنایی و امنیت ملی وزارت دادگستری دانست.
هرچند سشنز نامی از این سناتور جمهوریخواه نبرد، اما شکی باقی نگذاشت که اشاره وی به سناتور «کوری گاردنر» از ایالت کلرادو بود. این سناتور از زمانی که سشنز طرح حمایت از ایالت ها در زمینه قانونی شدن مصرف ماریجوانا را لغو کرد، وعده داد از تائید صلاحیت همه نامزدهای وزارت دادگستری جلوگیری می کند.
برخی از نامزدهای احراز مناصب مختلف در وزارت دادگستری آمریکا در دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور ماه هاست که در انتظار عبور از پروسه تائید صلاحیت ها به سر می برند.
اینکه یک سناتور جمهوریخواه مانع از تائید صلاحیت نامزدهای رئیس جمهوری از همین حزب می شود، امری بسیار شگفت انگیز است.
براساس این گزارش، برند پس از کمتر از 9 ماه نظارت بر شماری از بخش های چالش برانگیز در وزارت دادگستری آمریکا، از مقام خود کناره گیری کرد و دلیل این تصمیم خود را احراز یک فرصت شغلی در بخش خصوصی عنوان کرد که از نظر دستمزد در مقایسه با بخش دولتی، پرداخت های بهتری دارد.
این در حالی است که دوره اشتغال وی در وزارت دادگستری آمریکا، بی شک با دشواری های بسیاری همراه بوده است. دوره تصدی گری برند در وزارت دادگستری آمریکا با انتقادهای شدید ترامپ از این وزارتخانه، همزمان بود.
همچنین پیش بینی می شد که برند با مشکلات بیشتری در حرفه خود مواجه شود، زیرا قرار بود بر روند تحقیقات در مورد پرونده روسیه در صورت استعفا یا اخراج «راد روزنشتاین» معاون دادستان کل آمریکا، نظارت کند. فرآیند نامزد کردن جانشین برای برند و گرفتن تائیدیه صلاحیت وی، ماه ها طول می کشد.
اروپام**9109**1486**

افزودن نظر