نهال انقلاب با گذشت 39 سال، درختی پرثمر و تنومند و بابرکت شده است

نهال انقلاب با گذشت 39 سال، درختی پرثمر و تنومند و بابرکت شده است
الجزیره- حجت الاسلام و المسلمین«مصطفی بروجردی » سفیر جمهوری اسلامی ایران در مراسم سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تونس گفت، ایران طی 39 سال گذشته پیشرفت زیادی در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی و صنعتی داشته است و اکنون نهال انقلاب به درختی تنومند، پرثمر و با برکت تبدیل شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، سفیر جمهوری اسلامی ایران در تونس در این مراسم که با حضور «محمد زین العابدین » وزیر فرهنگ،« هشام بن احمد» قائم مقام وزیر تجارت ، نمایندگان مجلس، سفرا و دیپلمات های مقیم، اصحاب رسانه ، رهبران احزاب، شخصیت های مذهبی، علمی و فرهنگی و جمع کثیری از حامیان مقاومت و دوستداران انقلاب اسلامی در پایتخت تونس برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی ایران برای پایان دادن به استبداد داخلی و تسلط خارجی ها بر کشور صورت گرفت و هدف از آن تحقق آزادی عدالت و استقلال بود.


بروجردی افزود: این روزها که سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را جشن می گیریم، نهال انقلاب رشد کرده و درخت تنومند، پر ثمر و پر خیر و برکتی شده است.
وی در مورد دستاوردهای انقلاب گفت: جمهوری اسلامی ایران طی سال های گذشته در سایه استقلال سیاسی واقعی و تقویت اصل حکومت مردم بر مردم، موفق به اجرای اصول مردم سالاری ، برابری و عدم تبعیض میان مردم شده است، نقش و اثر گذاری زنان در جامعه افزایش یافته است و در کنار این ها ،حقوق اقلیت ها نیز محترم شمرده می شود.ایران اسلامی پیشرفت زیادی در علوم پزشکی، فناوری نانو، صنایع مختلف و اقتصاد داشته است و توانسته است خود را از وابستگی به نفت نجات دهد و اینگونه ایران در رتبه هجدهم کشورهایی قرار گرفته است که بیشترین تاثیر را در اقتصاد جهان دارند.
بروجردی در ادامه با اشاره به اینکه پس از انقلاب چهل انتخابات برگزار شده است، گفت، آخرین انتخابات در ایران، انتخابات ریاست جمهوری در خردادماه گذشته بود که 73درصد واجدان شرایط در آن شرکت کردند و با انتخاب دکتر حسن روحانی مشی اعتدال را برگزیدند.
سفیر ایران در تونس در ادامه با اشاره به توافق هسته ای گفت،این توافقنامه بارزترین نمونه تمایل ایران برای همکاری با جامعه بین الملل و نمونه موفقی از همکاری های چند جانبه در سطح بین المللی است.
بروجردی در ادامه تاکید کرد ،ایران حفظ توافقنامه هسته ای را برای تضمین امنیت و ثبات بین المللی و اعتبارنهادهای بین المللی ضروری می داند و از سوی دیگر آماده همکاری با جامعه بین الملل است تا اختلاف های منطقه ای و بین المللی حل شود .
وی در ادامه با اشاره به معضل تروریسم در جهان و منطقه گفت، تروریسم باعث ایجاد خطرهای زیادی در منطقه غرب آسیا شده است ، اکنون یکی از مهم ترین چالش های بین المللی محسوب می شود و با اینکه گروه های تروریستی مانند داعش متحمل شکست سختی طی ماه های اخیر شده اند اما خطر تروریسم همچنان همه جهان را تهدید می کند.
سفیر ایران در تونس تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران خود را متعهد به مبارزه با گروه های تروریستی تا زمان نابودی کامل آن می داند و اعتقاد دارد مبارزه با تروریسم نیاز به همکاری و مشارکت جدی همه کشورهای منطقه در زمینه های مختلف دارد .
بروجردی همچنین بر ضرورت بازگرداندن حقوق مشروع فلسطینی ها به آنان تاکید کرد و گفت این کار برای ایجاد امنیت در منطقه ضروری است.
وی در ادامه اشغال اراضی فلسطین را مهم ترین مساله منطقه دانست و گفت همه تنش ها در منطقه به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با این مساله مرتبط است .
مصطفی بروجردی در مورد روابط ایران و تونس نیز گفت، دو کشور روابط مستحکمی با هم دارند ، وزیر خارجه ایران خردادماه گذشته از تونس دیدار کرد و چند ماه پیش از این نیز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران از تونس دیدار کرد و علاوه بر این هیات های علمی ،فرهنگی و هنری زیادی از دو کشور طی ماه های اخیر از ایران و تونس دیدار کرده ا ند .ایران نمایشگاه اختصاصی محصولات و کالاهای خود را در سال 2017 در تونس برگزار کرد و این نشان دهنده گسترش روابط اقتصادی دو کشور است .
بروجردی با اشاره به اینکه 17هزار نفر در ایران توسط تروریست ها به شهادت رسیده اند،تاکید کرد ایران و تونس شریک هم در مقابله با تروریسم هستند ،هر دو قربانی تروریسم اند و البته هر دو کشور در مبارزه با تروریسم موفقیت های خوبی داشته اند.
بروجردی در پایان گفت: فرصت های زیادی برای همکاری دو کشور و گسترش روابط وجود دارد . جمهوری اسلامی ایران در این چارچوب با تمام توان خود تلاش می کند این روابط به بالاترین حد ممکن برسد.
در حاشیه مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تونس، نمایشگاه فرهنگی و هنری و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران برگزار شد و در این نمایشگاه، کالاهای فرهنگی، هنری، صنایع دستی مانند خاتم کاری، قلم زنی، نقاشی، مینیاتور، نقش های فرش و کتاب ها و منشورات ایران شناسی و فرهنگی در معرض دید مردم قرارگرفت.
خاورم **2041**انتشار دهنده: سید شاهپور حسینی

افزودن نظر