تونس:اقدام جدید آمریکا در مورد بیت المقدس منطقه را به سمت تنش و بی ثباتی پیش می برد

تونس:اقدام جدید آمریکا در مورد بیت المقدس منطقه را به سمت تنش و بی ثباتی پیش می برد
الجزیره - وزارت خارجه تونس در پی اقدام رئیس جمهوری آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی،در بیانیه ای اعلام کرد این اقدام، منطقه را به سمت تنش بیشتر و بی ثباتی پیش می برد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، وزارت خارجه تونس در بیانیه ای که در صفحه فیس بوک آن و همچنین در رسانه ای های این کشور منتشر شد، اعلام کرد این اقدام به وضعیت حقوقی و تاریخی این شهر آسیب می زند و نقض کننده قطعنامه های سازمان ملل و توافقنامه های گذشته میان فلسطینی ها و صهیونیست ها است .


وزارت خارجه تونس با تاکید بر حمایت از مساله فلسطین، خاطر نشان کرد که این تصمیم، تهدیدی جدی برای روند صلح و تلاش برای از سرگیری مذاکرات برای حل مساله فلسطین است و جدا از اینکه باعث ایجاد تنش و بی ثباتی در منطقه می شود،باعث تحریک احساسات مردم در کشورهای اسلامی و عربی است .
با وجود مخالفت های گسترده جهانی و منطقه ای ، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه تصمیم خود را برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و شروع روند انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس را اعلام کرد.
کنگره آمریکا در 23 اکتبر 1995 این طرح را تصویب کرده بود و با این حال، دولت های مختلف آمریکا از آن زمان تاکنون از اجرای این مصوبه کنگره امتناع کرده بودند اما ترامپ براساس وعده هایش در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا این مصوبه را اجرا کرد.
به گزارش ایرنا، شهر قدس که مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان را در خود جای داده بخش لاینفک فلسطین بوده و یکی از مهمترین اماکن سه گانه مقدس اسلامی به شمارمی آید و از جایگاه و اهمیت ویژه ای نزد مسلمانان برخوردار است.
قدس از نظر قطعنامه های سازمان ملل اراضی اشغال شده محسوب می گردد، اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن این شهر بعنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس نقض آشکار قطعنامه های بین المللی است.
خاورم **2041**

افزودن نظر