یادداشت/حسام کیان مقدم

نگاهی به سیاست نان به نرخ روز خوردن/ زرداری از دشمنی با طاهر القادری تا دوستی و اتحاد

نگاهی به سیاست نان به نرخ روز خوردن/ زرداری از دشمنی با طاهر القادری تا دوستی و اتحاد
در حالی که سه سال از هم پیمان شدن زرداری با نواز شریف برای دشمنی با طاهر القادری می‌گذرد امروز قرار است او دست دوستی واتحاد به قادری بدهد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، حسام کیان مقدم با ارسال یادداشتی نوشت: تنها سه سال از زمانی که زرداری دست اتحاد و دوستی به نواز شریف داده و برای سرکوبی تظاهرات طاهرالقادری که در خیابانهای اسلام آباد جریان بود، آنچه در توان داشت را وارد صحنه کرد می گذرد.

اتحادی که تاثیر مسقیم و بسیاری قوی روی نتیجه اعتراضات گذاشت! دولت به همراه بزرگترین حزب اپوزیسیون برای اینکه قدرت ضلع سومی پیدا نکند دست به دست هم داده و اعتصاب طاهر القادری و عمران خان را شکست دادند.

ولی این پایان ماجرا نبود، نه طاهر القادری و نه عمران خان کنار نکشیدند آنقدر در صحنه ماندند و اعتراض کردند و شهر به شهر سفر و مردم را آگاه کردند که یکی تخت حکومت نواز شریف را سرنگون کرد و دیگری در پی نابود کردن شهباز شریف است.

و اما زرداری که بسیار دیر متوجه مشکل به وجود آمده شد در وهله اول لبخند تصنعی خود به سمت نواز شریف را تبدیل به اخم کرد، سپس این اخم تبدیل به خشم شد و کار به جایی رسید که دیگر حاضر نشد حتی با نواز شریف ملاقات داشته باشد.

انتخابات تعیین جایگزین نواز شریف در پارلمان پاکستان نشان داد که حزب مردم جایگاه خود را به شکلی وحشتناک از دست داده است و آرای نماینده این حزب تفاوت چندانی با آرا باطله نداشت.

مسئولین احزاب مردم هرچه بیشتر تلاش کردند تا حزب خود را نجات دهند با مشکلات بیشتری روبرو شده و اعضای مهم خود مانند فردوس عاشق اعوان را ازدست دادند، اعضایی که با واقع بینی به تحریک انصاف می پیوستند.

اینک اما زرداری آخرین حربه هایی را که آموخته است به کار می گیرد تا مانع شکست فاجعه بار در انتخابات آتی شود.

او قرار بود امروز با طاهر القادری دیدار کند! شخصی که سه سال پیش برای سرنگون کردن او حاضر شده بود همسفره بزرگترین مخالف سیاسی خود یعین نواز شریف شود.

سه سال پیش زرداری درخواست طاهر القادری مبنی بر معرفی عاملان اصلی حادثه مادل تاون وکشتار اعضای حزب عوامی تحریک پاکستان را غیر مشروع می دانست! از آن انتقاد می کرد و به نمایندگان حزبش در پارلمان و سنا دستور داده بود در دفاع از نواز شریف سخنرانی کنند.

اینک اما حکایت متفاوت است، با دستور دادگاه لاهور عاملان حادثه معرفی شده اند و چیزی به محاکمه و مجازات آنان باقی نمانده است.

حال نوبت به آن رسیده تا زرداری برای دوشیدن آرای طرفداران طاهر القادری با او ملاقات کند! لبخند بزند! از بدی های بی شمار نواز شریف بگوید، و با خانواده قربانیان مادل تاون اعلام همبستگی و همدردی کند.

حزب مردم پا را فراتر گذاشته و در بیانیه پیش از ملاقات اعلام کرده است: تا زمان محاکمه و نابودی عاملان حادثه مادل تاون همراه خانواده های قربانیان این سانحه دردناک خواهد بود.

جالب اینکه این دیدار نیز مانند دیدار سه سال پیش رئیس جمهور سابق پاکستان با نواز شریف در شهر لاهور انجام می شود.

حال همه نگاهها به سوی انتخابات پیش روی پاکستان تا مشخص شود بازی های سیاسی که بویی از صداقت نبرده اند چه آینده ای را برای این کشور درد کشیده رقم خواهد زد.

انتهای پیام/.

افزودن نظر