ادامه درگیری‌های شدید در البوکمال/اعتراف جبهه النصره به شکست در نبردهای حومه حماه

ادامه درگیری‌های شدید در البوکمال/اعتراف جبهه النصره به شکست در نبردهای حومه حماه
منابع سوری از ادامه درگیری‌های شدید ارتش و نیروهای همپیمان با تروریست‌های داعشی در محور البوکمال و شکست جبهه تروریستی النصره در حومه شمالی حماه خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، ارتش سوریه و همپیمانان آن همچنان به عملیات نظامی خود در چندین محور شهر البوکمال ادامه می دهند به طوری که درگیری های شدیدی در شرق و غرب این شهر در جریان است در حالی که یگان های دیگری از ارتش و همپیمانان از سمت شهر المیادین به سوی البوکمال در حال پیشروی هستند.

بر اساس این گزارش، استحکامات و نیروهای زیادی از سمت محور المیادین در حومه شرقی دیرالزور در حال حرکت به سمت البوکمال هستند و به 30 کیلومتری آن رسیده اند به طوری که توانستند تپه ملحم و منطقه بئردهام و تپه استراتژیک الغفران در جنوب غربی شهرک ذبیان را آزاد کنند، این نیروها پس از درگیری های شدید با تروریست های داعشی به آستانه شهرک الصالحیه در غرب البوکمال رسیده اند.

این در حالی است که گرو ه های مورد حمایت آمریکا موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه در پی عقب نشینی سئوال برانگیز داعشی ها از شهر الشحیل در حومه شرقی دیرالزور به راحتی بر آن مسلط شدند تا بار دیگر همکاری و ارتباط میان آمریکا و تروریست های داعشی اثبات شود.

در شمال سوریه، ارتش سوریه با پشتیبانی همپیمانان خود روستاهای الحسناوی،أبو الغر،دوما وربیعة در حومه شمال شرقی حماه را پس از سرکوب تروریست های جبهه النصره آزاد کردند، درگیری ها میان ارتش و النصره در محور ربیعه همچنان ادامه دارد و تحرکات و خطوط کمک رسانی به آنها هم به شدت از سوی جنگنده های سوری بمباران می شود.

این در حالی است که عبدالرحیم عطون یکی از سرکردگان جبهه تروریستی النصره موسوم به عضو شورای شرعی هیئه تحریرالشام به شکست نظامی این گروه در نبردهای اخیر حومه شمالی اخیر در مقابل ارتش و همپیمانان اعتراف کرده است.

ارتش سوریه طی روزهای اخیر بارها حملات تروریست های جبهه النصره و گروه های همپیمان در حومه شمالی حماه را دفع و چندین شهرک در اطراف منطقه الشیخ هلال و محورهای دیگر را آزاد کرده بود.

طی این نبردها، ده ها تروریست از جمله چند سرکرده آنها همچون انس ابومالک، ابوعبدالله تفتناز و نورالشامی به هلاکت رسیده اند.

خبر دیگر اینکه گروه های تروریستی تکفیری، بار دیگر شهرک های فوعه و کفریا در حومه شمالی ادلب را که همچنان در محاصره آنهاست، به شدت گلوله باران کردند، تروریست ها همچنین چترهای حامل مواد غذایی را که هواپیماهای ترابری برای کمک به مردم این شهرک ها پرتاب کرده بودند، هدف حملات خود قرار دادند.

انتهای پیام/

افزودن نظر