غنایم ارزشمند به جا مانده از «داعش»/کشف انواع تسلیحات اسرائیلی و آمریکایی در «المیادین» +ویدئو

ارتش سوریه، انباری از انواع تسلیحات و جنگ افزارهایی را در شهر المیادین که اخیرا از اشغال گروه تروریستی داعش آزاد کرد، به غنیمت گرفته است.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، احمد الحمدوش، خبرنگار خبرگزاری تسنیم،دیرالزور: پس از موفقیت ارتش سوریه در آزادسازی شهر المیادین در جنوب شرقی دیرالزور، مقادیر زیادی سلاح و مهمات از گروه تروریستی داعش به غنیمت گرفته شده است که در میان آنها پهپاد و انواع خودروهای زرهی ساخت آمریکا و رژیم صهیونیستی به چشم می خورد.

فرمانده عملیاتی شهر المیادین در گفت وگو با تسنیم و خبرنگاران دیگر رسانه های حاضر در المیادین اظهار داشت پس از آنکه نیروهای مسلح ما، عملیات نظامی خود را در شهر المیادین به پایان رساندند، انبارهایی از انواع سلاح های شخصی، قناصه ها، تیربارهای متوسط و سنگین و قناصه هایی از نوع شتایر و نیز سلاح های ضد تانک و انواع سلاح های سنگین ضد تانک، انواع توپ از جمله توپی که برد آن تا چهل کیلومتر می رسد، به غنیمت گرفته شده است.

نکته قابل توجه این است که تاریخ ساخت سلاح های به غنیمت گرفته شده مربوط به سال 2011 میلادی یعنی زمان آغاز بحران سوریه است همچنین تعداد زیادی پهپاد و دستگاه های ارتباطی بی سیم پیشرفته و انبارهای مهمات حاوی مقادیر بسیار زیاد به غنیمت گرفته شده است که برخی از آنها استفاده شده است، البته آنچه را اکنون مشاهده می کنید 35 درصد کل سلاح های کشف شده است، تمام آنچه را مشاهده می کنید فقط بخشی از سلاح های ضبط شده در شهر المیادین است.

این فرمانده سوری افزود: در پایان با خداوند و وطن و آقای رئیس جمهور عهد و پیمان می بندیم که همچنان برای انجام ماموریت های مقدس محوله به ما در راه آزادسازی تمام این خاک از لوث باندهای تروریستی، سربازان وفاداری باقی بمانیم.

ویدئوی زیر حجم بسیار زیاد انواع سلاح هایی را نشان می دهد که ارتش سوریه در جریان عملیات پاکسازی شهر تازه آزاد شده المیادین به غنیمت گرفته است.


انتهای پیام/

رسانه

افزودن نظر