انتخابات پارلمانی لبنان در زمان مقرر برگزار می شود

انتخابات پارلمانی لبنان در زمان مقرر برگزار می شود
بیروت – در واکنش به برخی شایعات درباره تعویق انتخابات پارلمانی لبنان، «میشل عون» رئیس جمهوری این کشور در دیدار با نمایندگان احزاب و گروه های مختلف بر برگزاری انتخابات در موعد تعیین شده (6 مه 2018 -16 اردیبهشت 1397) تاکید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، صفحه توئیتر وابسته به ریاست جمهوری لبنان روز پنجشنبه پس از این دیدار به نقل از میشل عون نوشت که «هیچ کس نمی تواند انتخابات پارلمانی را به تعطیلی بکشاند و انتخابات در موعد مقرر برگزار خواهد شد.»


سخنان عون در شرایطی مطرح می شود که طی روزها و هفته های اخیر شایعاتی درباره تلاش برخی سیاستمداران لبنانی برای تعویق انتخابات به بهانه آماده نبودن وقت کافی برای صدور کارت ملی هوشمند برای رای دهندگان لبنانی مطرح شده بود.
گفته می شود افرادی که به دنبال تعویق انتخابات هستند نگران نتایج و شکست احتمالی در آن هستند.
نمایندگان فعلی پارلمان لبنان تاکنون سه بار به بهانه های مختلف دوره نمایندگی خود را تمدید کردند و زمان برگزاری انتخابات را به تعویق انداختند.
تمدید دوره پارلمان با رای گیری در صحن علنی مجلس اولین بار در ژوئن 2013 (به مدت یک سال و پنج ماه) و بار دوم در نوامبر 2014 (به مدت دو سال و هفت ماه) اتفاق افتاد.
طبق توافق صورت گرفته در خرداد ماه امسال نیز دوره پارلمان تا فراهم شدن مقدمات برگزاری انتخابات برای سومین بار و به مدت یازده ماه دیگر تمدید شد.
خاورم*390*2054

افزودن نظر