به همت رایزنی فرهنگی سفارت ایران در عشق‌آباد

نخستین کتاب جامع «راهنمای سفر به ترکمنستان» منتشر شد

نخستین کتاب جامع «راهنمای سفر به ترکمنستان» منتشر شد
نخستین کتاب جامع «راهنمای سفر به ترکمنستان» به زبان فارسی در عشق‌آباد رونمایی و در پایگاه اینترنتی اطلاع‌رسانی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در عشق‌آباد برای دسترسی عموم علاقه‌مندان قرار گرفت.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، محمد جواد ابوالقاسمی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان مولف اولین کتاب جامع تحت عنوان راهنمای سفر به ترکمنستان است.

وی در این زمینه تصریح کرد: با توجه به برگزاری پنجمین دوره بازی های آسیای داخل سالن و هنرهای رزمی در عشق آباد و همچنین حضور بازرگانان در نمایشگاه های تجاری، صنعتی و حضور گردشگران و تماشاگران ایرانی در مسابقات ورزشی، کتاب راهنمای سفر به ترکمنستان منتشر گردید.

وی افزود کرد: کتاب راهنمای سفر به ترکمنستان که حدود 127 صفحه و دارای بیش از 70 قطعه تصویر و نقشه از جاهای دیدنی ترکمنستان است، در چهار بخش ارائه گردیده است.

وی گفت: جغرافیای طبیعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ترکمنستان، اطلاعات حقوقی و قانونی سفر به این کشور، دیدنی های قدیم و جدید ترکمنستان و نیز اطلاعات و شماره تلفن های ضروری ترکمنستان از مهمترین بخش و محتوای کتاب مذکور می باشد.

وی خاطر نشان کرد: برای استفاده بهینه مردم عزیز ایران و دیگر فارس زبانان جهان، متن کامل کتاب بر روی سایت رایزنی فرهنگی به آدرس www.ashgabat.icro.ir قرار داده شد که قرار است نسخه چاپی آن نیز در آینده نزدیک به شکل کتاب جامع منتشر شود.

رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان اظهار امیدواری کرد: با ارائه پیشنهادات و نقدهای مخاطبان، بتوانیم کتاب جامعه و فرهنگ ترکمنستان که در آن اطلاعات وسیع از این سرزمین کهن و فرهنگی می باشد را تکمیل و منتشر سازیم.

انتهای پیام/ح

افزودن نظر