رویدادها و تحولات ترکیه در یک نگاه/ ششم مرداد

کشته شدن 7 پناهجوی غیرقانونی در دریای اژه؛ بازتاب گسترده پرتاب موشک ماهواره بر سیمرغ ایران در رسانه های ترکیه؛ و اخراج 2 نماینده دیگر حزب دموکراتیک خلق ها از مجلس ترکیه؛ از خبرهای مهم روز جمعه این کشور است.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، ** گارد ساحلی ترکیه امروز اعلام کرد که در پی واژگونی قایق حامل پناهجویان خارجی غیرقانونی در سواحل دریای اژه در شهرستان چشمه استان ازمیر ترکیه؛ 5 کودک و 2 بزرگسال جان باختند.


سواحل ترکیه در دریای مدیترانه و به خصوص دریای اژه مابین ترکیه و یونان از جمله معابر دریایی انتقال پناهجویان و از محل های عبور غیرمجاز و پرمخاطره مهاجران به سمت اروپا و یونان محسوب می شود.
** رسانه های ترکیه با انعکاس و بازتاب گسترده پرتاب موفقیت آمیز موشک ماهواره بر سیمرغ؛ از آغاز به کار پایگاه فضایی امام خمینی باپرتاب این موشک به عنوان موفقیتی بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران یاد کردند.
** فیصل ساری یلدیز و توقبا خزر اوزتورک نمایندگان دو شهر شیرناک و وان در مجلس ملی ترکیه و از اعضای حزب دموکراتیک خلق ها (ح.د.پ)؛ با رای نمایندگان پارلمان به علت غیبت مستمر در جلسات مجلس از نهاد قانون گذاری کشور اخراج شدند.
این دو نماینده عضو حزب دموکراتیک خلق ها طی سه ماه آخر سال میلادی گذشته در پی بازداشت رهبران و تعدادی از نمایندگان حزب متبوع خود، از حضور در جلسات رسمی مجلس ترکیه خودداری کرده اند.
شبد**خاورم**7074**1010
گزارش: مینا غفرانی آذر**انتشار:حسن معظمی

افزودن نظر