رویدادها و تحولات عراق در یک نگاه/ 26 تیر

افزایش کشتار غیرنظامیان عراقی و سوری از آغاز به کار ترامپ؛ همه پرسی به معنای جدایی طلبی نیست؛ قدردانی نیچروان بارزانی از نقش ارزنده ایران در عراق و اقلیم؛ و انفجار در شرق بغداد؛ از خبرهای مهم روز دوشنبه این کشور است.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، ** مرکز تحقیقاتی 'ایر وارز' متمرکز در حوزه جمع آوری آمار میدانی از حملات ائتلاف بین المللی آمریکا علیه گروه تروریستی تکفیری داعش، از افزایش تعداد تلفات شهروندان در عراق و سوریه به میزان روزانه 12 تن از زمان روی کار آمدن ترامپ در بیستم ژانویه 2017 (اول بهمن ماه 95) خبر داد.


برپایه نتایج این تحقیقات، طی شش ماهه نخست حضور ترامپ در کاخ سفید, تعداد تقریبی شهروندان کشته شده توسط جنگنده ای متعلق به ائتلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا نسبت به دوران ریاست جمهوری باراک اوباما به میزان دو برابر افزایش یافته است.
** ناظم الدباغ نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران دیروز طی سخنانی با بیان این که هدف از برگزاری همه پرسی در سپتامبر (شهریور) خدشه به استقلال عراق و به معنای جدایی طلبی نیست، برگزاری این همه پرسی را تاکتیکی مذاکراتی برای اعمال فشار بر دولت مرکزی جهت اجرای وعده های خود درباره پاداش های اقلیم کردستان دانست.
** نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق در دیدار با ایرج مسجدی سفیر کشورمان در عراق ضمن قدردانی از نقش ارزنده ایران در کشورش، گفت و گوی جدی بین دو طرف را نیاز اول اختلافات اربیل و بغداد دانست.
** عصر دیروز در پی انفجار بمبی نزدیک بازاری در منطقه نهروان در شرق بغداد، یک تن کشته و 2 تن دیگر زخمی شدند.
بر اثر انفجار دیگری در نزدیکی یک بازار در منطقه الامانه در شرق بغداد نیز 2 تن کشته و 3 تن دیگر از جمله یک زن زخمی شدند.
خاورم**7074**1144
گزارش: مینا غفرانی آذر* انتشار دهنده: علیرضا جباری

افزودن نظر