رویدادهای مهم روز سه شنبه افغانستان در یک نگاه

کابل - مفقود شدن مواد مخدر کشف شده از نزد نیروهای افغان، کشته شدن فرمانده طالبان در «میدان وردک»، اعطای 150 بورسیه چین به افغانستان و ابراز نگرانی سرپرست وزارت دفاع افغانستان از وضعیت قندوز رویدادهای مهم روز سه شنبه افغانستان است.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، **مواد مخدر کشف شده توسط پلیس افغانستان مفقود می شود


منابعی درمجلس سنای افغانستان اعلام کردند که مواد مخدر کشف و ضبط شده توسط نیروهای پلیس بعد مفقود می شود که به تازگی دو خودرو مواد کشف شده از شهرستان گرشک مفقود شده است.
این منابع اگر چه مشخص نکرده اند که چی کسانی این مواد را از نزد پلیس و امنیت ملی برده اند اما به احتمال زیاد انگشت اتهام به طرف افراد است که مواد در نزد آنان بوده است.
**کشته شدن فرمانده طالبان در «میدان وردک»
طلوع نیوز اعلام کرد که مولوی «عبدالرحمان» فرمانده نظامی گروه طالبان در شهرستان «جلریز» میدان وردک در درگیری با نیروهای پلیس کشته شد.
این رسانه افغانستان روز سه شنبه افزود که فرمانده نظامی طالبان با 4 تن از افراد خود در درگیری با نیروهای پلیس کشته و 8 تن دیگر زخمی شدند.
در گزارش افزوده شده است که در این درگیری یک پلیس نیز کشته و 2 تن دیگر زخمی شدند.
**اعطای 150 بورسیه چین به دانشجویان افغان
منابع خبری افغانستان روز سه شنبه به نقل از «جانان موسی زی» سفیر این کشور در چین اعلام کردند که کشور چین 150 بورسیه را برای دانشجویانی که در رشته زبان چینی تحصیل می کنند، اختصاص داده است.
براساس این گزارش چین و افغانستان توافق کرده است که در دانشگاه های «هرات» و «بلخ» این کشور انستیتو زبان چینی ساخته شود.
در سال های اخیر روابط کابل و بیجینگ در بخش های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی گسترش یافته است.
**نگرانی سرپرست وزارت دفاع افغانستان از وضعیت «قندوز»
منابع خبری افغانستان روز سه شنبه از سفر سرپرست وزارت دفاع این کشور به استان قندوز و بررسی وضعیت این استان خبر داد که وی در این سفر از وضعیت امنیتی ابراز نگرانی کرد.
«طارق شاه بهرامی» در استان قندوز گفت که وضعیت قندوز نگران کننده است اما اجازه نخواهند داد که بار دیگر این استان بدست طالبان سقوط کند.
در روزهای گذشته درگیری های شدید در حومه های شهر قندوز بین نیروهای ارتش و گروه طالبان ادامه دارد.
آساق*291* انتشار دهنده: مریم شفیعی

افزودن نظر