توقف قطار آشتی در «وادی‌بردی» / ۵ روستا بدون درگیری از اشغال تروریست‌ها آزاد می‌شود

منابع سوری از دستیابی به توافق برای خروج گروه‌های مسلح از پنج روستا در حومه غربی دمشق و پاکسازی آنها بدون درگیری خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، منابع میدانی گزارش دادند توافقی برای انجام توافق آشتی در پنج روستای منطقه وادی بردی در حومه غربی دمشق به دست آمده است.

به گفته این منابع، دیرقانون، دیرمقرن و کفرزیت از جمله روستاهایی است که لحظاتی پیش توافق آشتی درباره آنها به دست آمده است و افراد مسلحی که تمایل ندارند خود را تسلیم کنند، به استان ادلب اخراج می شوند.

این منابع همچنین از دستیابی به آتش بس در شهرک های بسیمه و عین الفیجه به مدت دو ساعت بنا به درخواست سرکردگان گروه های مسلحی خبر دادند تا با افراد مسلح حاضر در مخازن آب شرب الفیجه با هدف دستیابی به راه حل و اجازه دادن به تیم های بازسازی برای ورود به آن با هدف ازسرگیری پمپاژ آب شرب پایتخت رایزنی کنند که مهمترین گره در پرونده وادی بردی به شمار می رود.

استاندار حومه دمشق هم از توافق اولیه با سرکردگان گروه های مسلح در وادی بردی برای خروج آنها از این منطقه و ورود تیم های بازسازی برای تعمیر خرابی های مخازن آب شرب الفیجه خبر داد. به گفته وی، سرکردگان گروه های مسلح در حال اعمال فشار به افراد مسلح بیگانه برای خروج از منطقه وادی بردی هستند.

وی از احتمال اجرای توافق آشتی طی ساعات آینده خبر داد.

انتهای پیام/

افزودن نظر