به دلیل جنایات آل سعود در یمن

نظامی سعودی از ارتش عربستان جدا شد

یک عضو ارتش عربستان سعودی با انتشار تصویری از خود، اعلام کرد که به دلیل جنگ این کشور در یمن و جنایاتی که علیه مردم آن می‌شود، از ارتش عربستان جدا می‌شود.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، سرجوخه عبدالواحد عبدالمحسن ساکن ریاض پایتخت عربستان، با انتشار تصویری ضبط شده از خود اعلام کرد که از ارتش جدا می شود.

عبدالواحد با بیان اینکه در نیروهای مسلح عربستان سعودی خدمت می کند و منشی مخصوص سرتیپ خلبان ستاد علی سعد آل مرعی است، سران سعودی را دیکتاتور توصیف کرد که اسلام را برای تداوم حکومت خود می خواهند.

او در اعتراض به جنایات عربستان در یمن نه تنها از ارتش عربستان سعودی اعلام جدایی کرد بلکه گفت که حتی دین اسلام را کنار می گذارد، چرا که به گفته او دیکتاتورها[ی عربستان] اسلام را به خدمت گرفته اند تا در قدرت باقی بمانند.

این نظامی سعودی تهدید کرد که زمانی که به آلمان برسد، مسائل و شواهد بیشتری از جنایات آل سعود در یمن منتشر خواهد کرد؛ جنایاتی که در حد جنایات جنگی در حق بشریت است.

عربستان سعودی از ششم فروردین سال 1394 جنگی همه جانبه علیه یمن آغاز کرده و مدعی بود که رئیس جمهور مستعفی و فراری این کشور که هم اکنون در ریاض است، از عربستان درخواست حمله به کشورش را کرده است.

بنا بر اعلام مراکز حقوق بشری و پزشکی در یمن و خارج از آن، دست کم هشت هزار یمنی تاکنون در جنگ جان خود را از دست داده اند و بیش از 35 هزار نفر مجروح و معلول شده و صدها هزار نفر نیز آواره شده اند.

افزودن نظر