ساکنان صنعا در حمایت از «دولت نجات ملی» به خیابان‌ها آمدند

ساکنان صنعا، پایتخت یمن با برگزاری تظاهراتی گسترده حمایت خود را از «دولت نجات ملی» که به تازگی از سوی انصارالله و نیروهای مردمی تشکیل شده، اعلام کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، مردم یمن در این تظاهرات ضمن اعلام حمایت خود از دولت نجات ملی "ادامه تجاوز و محاصره یمن از سوی عربستان و آمریکا" را محکوم کردند.

تظاهرکنندگان ضمن حمل پرچم های یمن شعارهایی را از جمله "مردم یمن متحد هستند" و "روح و جان خود را فدای یمن می کنیم" سر دادند.

عارف العامری، سخنگوی رسمی "ائتلاف احزاب مخالف تجاوز" اعلام کرد که این ائتلاف که شامل 16 حزب است تشکیل دولت را تبریک می گوید و خواهان آغاز برنامه آشتی ملی فراگیر است. وی سفرهای موفقیت آمیز هیئت انصارالله به چین و روسیه را تبریک گفت.

محمد حسن العنسی نیز به نمایندگی از طرف ارتش یمن و کمیته های مردمی تأکید کرد که ارتش و کمیته های مردمی تشکیل دولت را تبریک می گویند و همچنان به مقابله با تجاوز دشمنان و آزادی تمامی خاک وطن پایبند هستند.

اخیرا انصارالله یمن و علی عبدالله صالح، رئیس جمهور پیشین این کشور دولت نجات ملی تشکیل داده اند. با وجود تلاش های فرستاده سازمان ملل به یمن برای حل اختلافات میان طرف های یمنی هنوز درگیری ها و جنگ در این کشور ادامه دارد و مذاکرات صلح نیز هیچ نتیجه ای نداده است.

افزودن نظر