درگیری‌های خونین میان گروه‌های مسلح تحت حمایت ترکیه در رأس العین

منابع محلی از وقوع درگیری‌های شدید میان گروه‌های مسلح تحت حمایت ترکیه در راس العین و حومه آن در شمال استان حسکه خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، به نقل از سایت المیادین، در پی اختلافات میان لشکر حمزه و تیپ سلطان مراد بر سر تلاش نیروهای این تیپ برای ورود به ورودی راس العین و کنترل بر آن جهت اداره این مطقه رخ داد.

درگیری‌های مذکور به سراسر محله‌های شهر رأس العین و حومه آن کشیده شد و گروه‌های مسلح دست به استفاده از خمپاره، آرپی جی و تفنگ بردند. در این درگیری‌ها یک زن و کودک از خانواده‌های نیروهای مسلح کشته و یک غیرنظامی و چندین نیروی مسلح دیگر زخمی شدند.

منابع داخلی گفتند، خودروهای نظامی ترکیه در تلاش برای توقف درگیری‌ها و متفرق کردن طرف‌های درگیر وارد رأس العین شدند.

این درگیری ها پس از آن صورت گرفت که اطلاعاتی در مورد قصد ترکیه برای بازگشایی ورودی مرزی بین راس العین و منطقه جیلان پینار ترکیه برای اهداف تجاری و امکان استفاده از آن برای انتقال کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی به عنوان جایگزین گذرگاه الیعربیه در شرق حسکه اتفاق افتاد.

نیروهای حمزه و سلطان مراد با هدف دستیابی به مزایای مادی و گرفتن حق امتیاز از کامیون‌هایی که از این ورودی تردد می‌کنند، به دنبال کنترل بر این ورودی و مدیریت آن هستند.

انتهای پیام

افزودن نظر