انجمن وکلای آمریکا:

از ترامپ در خصوص "دستور اجرایی فضای مجازی" شکایت شده است

انجمن وکلای آمریکا اعلام کرد پس از امضای دستور اجرایی شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی توسط ترامپ، اکنون به دلیل نقض قانون اساسی آمریکا از وی شکایت به عمل است.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک مرکز دموکراسی و فناوری آمریکا (CDT) در بیانیه‌ای اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده به دلیل نقض اولین قوانین مدنی و آزادی بیان و دموکراسی و نیز با صدور یک دستورالعمل اجرایی در فضای مجازی با هدف قرار دادن توییتر و دیگر رسانه‌های اجتماعی، متهم شده و از او شکایت به عمل آمده است.

مرکز دموکراسی و فناوری آمریکا امروز (چهارشنبه) دادخواستی را علیه "دستور اجرایی برای فضای مجازی" ترامپ ارائه کرد و در آن مدعی شده که دولت نمی‌تواند و نباید مردم را مجبور کند تا مطابق میل رئیس جمهور به اخبار و اطلاعات اتکا کرده و با واسطه از جریانات روز با خبر شوند.در این دادخواست آمده است که ترامپ با امضای دستورالعمل اجرایی در فضای مجازی اولین قانون اساسی این کشور یعنی آزادی بیان را نقض کرده است و متهم شناخته می‌شود.

ترامپ در ۲۶ مه حکم جدید اجرائی در فضای مجازی و فعالیت شبکه‌های اجتماعی را امضا کرد که مجموعه‌ای از اقدامات لازم و قوانین محدودی را بر رسانه‌های اجتماعی محبوب از جمله توییتر، فیس‌بوک و گوگل اعمال می‌کرد. این اقدام رئیس جمهور پس از آن صورت گرفت که توییتر یکی از توییت‌هایش را مورد اعتبار سنجی قرار می‌دهد.

انتهای پیام

افزودن نظر