ترامپ: ارتش را به خیابان‌ها می‌فرستم/ با معترضانی که در خیابان بمانند برخورد می‌شود

رئیس جمهور آمریکا بار دیگر معترضان را به استفاده از نیروی نظامی تهدید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز،

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم و به نقل از ایندیپندنت، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به اعتراض‌ها پس از جان باختن جورج فلوید که به خشونت کشیده شد، تهدید کرد در صورتی که فرمانداران با استفاده از گارد ملی برای برقراری نظم در ایالت‌های تحت فرمان خود اقدام نکنند، ارتش را به خیابان‌ها می‌فرستد.

او همچنین اعلام کرد حکومت نظامی با جدیت از 7 شب به وقت واشنگتن برقرار می‌شود و با معترضانی که در خیابان‌ها بمانند، برخورد خواهد شد.

رئیس‌جمهور آمریکا در ضمن مدعی شده که همه تلاش خود را می‌کند که عدالت اجرا شود و خون جورج فلوید که به دنبال خشونت پلیس در مینیاپولیس جان خود را از دست داد، پایمال نشود.

ترامپ در حالی سخنرانی کرد که جمعیت معترض بیرون از کاخ سفید حضور داشت و صدای شلیک گاز اشک‌آور، گلوله‌های پلاستیکی و پرواز هلی‌کپترها به گوش می‌رسید.

ترامپ خود را «رئیس‌جمهور نظم و قانون» خواند و گفت که به اجرای قانون و استفاده از منابع ارتش برای پایان دادن به اغتشاش‌ها متعهد است.

ترامپ تاکید کرد که وظیفه او به عنوان رئیس‌جمهور حفاظت از کشور و اجرای قانون است.

ترامپ: هزاران نفر را بازداشت و اعتراضات را به‌شدت سرکوب می‌کنیم
سخنگوی کاخ سفید: ترامپ مخالف هرج و مرج است نه اعتراضات !
فرار یک ساعته ترامپ به زیرزمین بتنی کاخ سفید

ترامپ پس از این سخنرانی در اقدامی غافلگیرکننده از کاخ سفید بیرون آمد و 10 دقیقه در خیابان‌های واشنگتن قدم زد. جایی که تا دقایقی قبل صحنه حضور معترضان خشمگین بود. او به سوی کلیسای سنت جان رفت که بخش‌هایی از آن شب گذشته از سوی برخی معترضان به آتش کشیده شده بود.

ترامپ انجیل را به دست گرفت و پس از یک دقیقه سکوت بار دیگر تاکید کرد که آمریکا کشور باعظمتی است. ترامپ و همراهان‌اش از جمله ایوانکا، دخترش و همسر او، برخی اعضای دولت و محافظان سپس به کاخ سفید بازگشتند.

بسیاری از شهرهای آمریکا در یک هفته اخیر با اعتراض‌های مردمی علیه نژادپرستی مواجه بوده است. در برخی موارد این اعتراض‌ها به خشونت و تخریب اموال عمومی و خصوصی و غارت فروشگاه‌ها و برخورد تند نیروهای امنیتی همراه بوده است.

چهار مامور حاضر در زمان بازداشت جورج فلوید از کار اخراج شده و یکی از آنها که زانوی خود را روی گردن جورج گذاشته بود به اتهام قتل محاکمه می‌شود. دو پزشکی که اخیرا به درخواست خانواده جورج فلوید در روند تحقیقات مستقل پیکر او را کالبدشکافی کردند، علت مرگ را «خفگی ناشی از فشار بر ناحیه گردن و کمر» او اعلام کرده‌اند. دفتر پزشکی قانونی مینیاپولیس نیز علت جان باختن او را «ایست قلبی-ریوی بر اثر فشار بر گردن» اعلام کرده است.

این اعتراض‌ها پنج ماه قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و در حالی انجام می‌شود که ایالات‌متحده با بحران شیوع کووید-19 و جان باختن حدود 107 هزار نفر بر اثر ابتلا به این بیماری دست و پنجه نرم می‌کند.

انتهای پیام/

افزودن نظر