سخنگوی وزارت خارجه: رژیم آمریکا خشونت و قلدری را همزمان در داخل و خارج دنبال می‌کند

سخنگوی وزارت خارجه در نشست خبری هفتگی با اصحاب رسانه با اشاره به تحولات اخیر آمریکا گفت: رژیم آمریکا خشونت و قلدری را همزمان در داخل و خارج از ایلالات متحده دنبال می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز،

- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرنگار حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری هفتگی با اصحاب رسانه حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ داد.

موسوی در ابتدا با گرامیداشت 14 خرداد سالروز ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی گفت: یاد و خاطره امام راحل را گرامی می‌دارم و بر روح پرفتوح ایشان درود می‌فرستم.

تبریک به منتخبین مجلس یازدهم

سخنگوی وزارت خارجه در ادامه با اشاره به شروع کار مجلس یازدهم افزود: خدمت منتخبین مجلس یازدهم عرض تبریک دارم و به اعضای مجلس قبلی خسته نباشید عرض می‌کنم. و به رئیس مجلس سابق خدا قوت و خسته نباشید عرض می‌کنم.

بحث اجرایی شدن تابعیت از طریق مادر نهایی شد

وی همچنین گفت: بحث اجرایی شدن تابعیت از طریق مادر هم نهایی شد و امیدواریم بانوان ایرانی در هر جا هستند خوب و خوش باشند و فرزندان آنها هم از تابعیت ایرانی برخوردار باشند.

اتفاقی برای اتباع افغانستان در خاک ایران نیفتاده است

موسوی با اشاره به شایعات اخیر درباره حادثه برای اتباع افغانستان در مرز با ایران نیز گفت: با توجه به سوتفاهم ایجاد شده جا داشت که مقام سطح بالایی به افغانستان اعزام کنیم. آقای بهاروند به افغانستان سفر کردند و قرار شد اگر درباره این سوتفاهم مدرک یا سندی وجود دارد ارسال کنند تا بررسی کنند، اما این اتفاق در خاک ایران اتفاق نیفتاده است.

موسوی خطاب به آمریکایی‌ها: خشونت‌ها علیه مردم خود را متوقف کنید و بگذارید آنها نفس بکشند

وی خطاب به مردم آمریکا در خصوص تحولات اخیر در این کشور گفت: دنیا صدای مظلومیت شما را شنیده و کنار شما ایستاده است. رژیم آمریکا خشونت و قلدری را همزمان در داخل و خارج از ایلالات متحده دنبال می‌کند. از صحنه‌های خشونت باری که این روزها پلیس آمریکا در پیش انظار مردم جهان خلق می‌کند و بی محابا و با حداکثر خشونت مردمی را که بصورت مسالمت آمیز خواستار احترام و توقف خشونت هستند سرکوب می‌کند، بسیار متاسفیم.

موسوی همچنین خطاب به دولت و پلیس آمریکا گفت: خشونت‌ها علیه مردم خود را متوقف کنید و بگذارید آنها نفس بکشند.

در حال تکمیل...

انتهای پیام/

افزودن نظر