هشدار هنیه به صهیونیست‌ها درباره هرگونه حماقت علیه مسجدالأقصی/ قدردانی از جمهوری اسلامی ایران

رئیس دفتر سیاسی حماس طی سخنانی در مراسم جشن رسانه الکترونیکی برای بزرگداشت روز قدس به رژیم صهیونیستی درباره ارتکاب هرگونه حماقت هشدار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز،

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس طی سخنانی در مراسم جشن رسانه الکترونیکی که توسط کمیته جهانی بزرگداشت روز قدس و با همکاری IRTVU در حال برگزاری است گفت: در روز جهانی قدس دل‌ها روانه مسجدالأقصی و قدس خواهند شد.

وی با بیان "قدس پایتخت کشور فلسطین است"، گفت: امروز قدس در خطرناک ترین مراحل خود به سر می برد و با خطرناک ترین تهدید موسوم به معامله قرن مواجه هست.

هنیه اظهار داشت: معامله قرن بر به فراموشی سپردن مسئله فلسطین، قدس، آوارگان و سرزمین فلسطین متمرکز است.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: قدس از زمانی که در سال 1948 میلادی اشغال شده است در محاصره به سر می برد.

وی تصریح کرد: امروز قدس بر اساس معامله قرن از 3 سمت محاصره شده است.

هنیه گفت: مسجدالاقصی در مرکز تهدیدات به سر می برد و با خطراتی همچون یهودی سازی و تلاش ها برای تقسیم مکانی و زمانی و تغییر هویت مواجه است.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: ما امروز بعد از اینکه کابینه جدید رژیم صهیونیستی استراتژی الحاق بیش از 40 درصد از سرزمین های کرانه باختری به سرزمین های اشغالی و تسلط کامل بر قدس را در پیش گرفته است با چالش خطرناکی مواجه شده ایم.

هنیه گفت: فلسطینیان و اهالی قدس نوک پیکان دفاع از مسجدالأقصی و قدس به شمار می روند.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس اظهار داشت: ما به صهیونیست ها درباره ارتکاب هرگونه حماقت علیه مسجدالأقصی هشدار می‌دهیم.

هنیه افزود: ما فقط برای آزادسازی مسجدالأقصی تلاش نمی کنیم بلکه برای آزادسازی کل فلسطین اشغالی تلاش می‌کنیم.

وی گفت: ما امروز به عنوان امت اسلامی نیاز به یک استراتژی و طرح فراگیر برای مقابله با خطراتی که مسئله ما و قدس ما با آن مواجه است داریم.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: در دل این استراتژی پروژه مقاومت فراگیر و مقاومت اسلامی مسلحانه وجود دارد.

هنیه افزود: از همه کسانی که گزینه مقاومت را انتخاب کرده و از مقاومت در سرزمین فلسطین حمایت می کنند به ویژه از جمهوری اسلامی ایران قدردانی می کنیم.

وی تاکید کرد: ایران بر اساس استراتژی ترسیم شده از سوی امام خمینی (ره) در حمایت از مقاومت و پشتیبانی مالی و نظامی و فنی از آن لحظه ای درنگ نکرده است.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: ما در دفاع از سرزمینمان ثابت قدم هستیم و می توانیم پیروزی را محقق کرده و اشغالگران را بیرون کنیم و همه با هم در مسجدالأقصی نماز بخوانیم.

انتهای پیام/

افزودن نظر