عراق|العهد: نشست رای‌ اعتماد پارلمان تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد

برخی منابع رسانه‌ای از به تاخیر افتادن نشست رای اعتماد پارلمان به کابینه محمد توفیق علاوی به یکشنبه آینده(یازدهم اسفند) خبر دادند، این در حالی است که یک منبع پارلمانی گفته است هنوز تصمیم رسمی برای تعویق نشست گرفته نشده است.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز،

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه السومریه، محمد توفیق علاوی وارد صحن پارلمان شد. قرار است نشست پارلمان برای دادن رای اعتماد به کابینه وی برگزار شود.

نمایی از صحن پارلمان پیش از آغاز نشست

شبکه ماهواره ای العهد عراق هم گزارش داد محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق هم اکنون در حال برگزاری نشست با رهبران سیاسی با هدف رای دادن به کابینه علاوی است.

شبکه السومریه هم در خبری فوری از نشست پشت درهای بسته میان محمد توفیق علاوی و روسای فراکسیون‌ها و نمایندگان در ساختمان پارلمان خبر داد.

بر اساس این گزارش، حسن الکعبی معاون اول حلبسی در نشستی با علاوی به بررسی سازوکارهای رای‌گیری به کابینه می‌پردازد.

شماری از نمایندگان در سالن‌های جانبی در حال رایزنی با یکدیگر هستند

شبکه العهد هم گزارش داد خبرها حاکی است که حلبوسی از فراکسیون‌های سیاسی خواسته است نشست رای‌گیری برای دادن رای اعتماد به کابینه علاوی به شنبه هفته بعد موکول شود.

این رسانه همچنین از درخواست الحلبوسی از نمایندگان برای ورود به صحن اصلی پارلمان خبر داد.

خبرنگار العهد در خبری فوری گزارش داد پارلمان برگزاری نشست رای اعتماد به کابینه علاوی را نیم ساعت به تاخیر انداخته است.

بر اساس این گزارش، پارلمان به طور رسمی اسامی وزیران پیشنهادی کابینه علاوی را دریافت کرد.

علاوی نشست خود با نمایندگان فراکسیون سائرون وابسته به جریان صدر را با حضور برخی فراکسیون‌های سیاسی آغاز کرد.

العهد گزارش داد فرد دیگری جایگزین سندس البیرقدار نامزد پیشنهادی علاوی برای تصدی وزارت کار شده است. این رسانه از به تعویق افتادن معرفی نامزدهای تصدی وزارتخانه‌های دفاع، کشور، دادگستری، دارایی و تجارت خبر داد.

خبر دیگر اینکه پست وزیر مشاور در امور اقلیم‌ها در کابینه جدید لغو شده است.

شبکه العهد در خبری فوری گزارش داد نشست رای اعتماد به کابینه علاوی به روز یکشنبه هفته بعد(یازدهم اسفند) موکول شد.

این در حالی است که یک منبع پارلمانی گفته است هنوز تصمیمی برای تعویق نشست رای اعتماد گرفته نشده است.

این در حالی است که محمد الحلبوسی رئیس پارلمان نشستی را با محمد توفیق علاوی در حضور العکبی معاون اول رئیس پارلمان برگزار کرده است.

یک گروه اهل سنت : ما خواهان سرنگونی دولت علاوی هستیم نه تعویق جلسه پارلمان

ائتلاف القوی العراقیه(وابسته به اقلیتاهل سنت) امروز پنجشنبه از تلاش خود برای سقوط دولت محمد توفیق علاوی خبر داد که هنوز تشکیل نشده و رای اعتماد پارلمان را هم کسب نکرده است.

فالح العیساوی سخنگوی این ائتلاف به شبکه السومریه گفت ما خواهان تعویق در برگزاری نشست رای‌گیری برای رای اعتماد به کابینه محمد توفیق علاوی نیستیم، بلکه خواهان سرنگونی آن در پارلمان هستیم.

نشست ائتلاف الفتح در پارلمان

یک رسانه عراقی از برگزاری نشست ائتلاف الفتح به ریاست الانصاری در پارلمان خبر داد.

یک منبع پارلمانی به شبکه السومریه گفت ائتلاف الفتح نشستی را در پارلمان به ریاست ابومریم الانصاری با هدف اتخاذ موضع نهایی در خصوص نشست رای‌گیری برای دولت علاوی برگزار کرده است.

رسانه‌های عراق گزارش دادند پارلمان نشست فوق العاده‌ای را که قرار بود امروز برای دادن رای اعتماد به کابینه علاوی برگزار کند، به زمان دیگری موکول کرده است، زیرا تعداد نمایندگان حاضر در جلسه به حد نصاب قانونی نرسید.

این در حالی است که رسانه‌های عراق گزارش دادند که محمد توفیق علاوی از ریاست پارلمان خواسته است مهلت 48 ساعته‌ای را برای برگزاری نشست رای اعتماد تعیین کند.

به روز‌رسانی می‌شود..

افزودن نظر