آمریکا درصدد تقویت پایگاه‌هایش در استان‌های الحسکه و دیرالزور سوریه

منابع محلی شرق سوریه از ورود صدها کامیون حامل مواد و تجهیزات ساختمانی برای احداث پایگاه‌های آمریکایی در استان‌های الحسکه در شمال شرق و دیرالزور در شرق این کشور خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، منابع محلی شرق سوریه که خواستند هویتشان فاش نشود، اعلام کردند حدود ۳۰۰ کامیون طی دو روز اخیر از طریق گذرگاه مرزی "الولید" که حامل مواد و تجهیزات ساختمانی بودند، وارد سوریه شدند و این کامیونها به سمت پایگاه‌های آمریکایی رفتند.

برخی از این کامیون‌ها به پایگاه "تل بیدر" واقع در حومه الحسکه رفتند که آمریکا توسعه آن را اخیرا آغاز کرده است و بخش دیگری از آن‌ها به شهرک "تل براک" واقع در حومه الحسکه رفتند که واشنگتن قصد دارد پایگاه نظامی جدیدی در آنجا تاسیس کند.

منابع مذکور همچنین اعلام کردند که بخش دیگری از این کامیون‌ها راهی میدان نفتی "العمر" شدند.

پیشتر آمریکا مراکزی را در بخش شرقی رود فرات برای مقابله با گروه‌های تروریستی احداث کرد.

در همین راستا، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در جریان جلسه استماع کمیته امور سرویس‌های مسلح مجلس نمایندگان آمریکا تصریح کرد: در حال حاضر هیچگونه امکاناتی برای بازگشت به مرزهای با سوریه و ترکیه نمی‌بینیم.

وزیر دفاع آمریکا مدعی شد: تلاش‌های آمریکا در سوریه همواره شکست گروه تروریستی داعش است.

اسپر در پاسخ به سوالی درباره این که آیا آمریکا در جنگ داخلی سوریه مداخله می‌کند، مدعی شد: هیچونه بحثی در این باره وجود ندارد. معتقدیم که بهترین راه، روند سیاسی کنونی در سوریه است.

انتهای پیام

افزودن نظر