واکنش هنیه به شایعات درباره اقامتش در سایر کشورها

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شایعات مطرح شده در خصوص تصمیم وی مبنی بر اقامت در خارج از فلسطین و عدم بازگشت به نوار غزه را تکذیب کرد و این شایعات را "بی‌پایه و اساس" خواند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین "وفا"، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس شایعات مطرح شده در خصوص این که وی قصد دارد در کشوری همچون قطر یا ترکیه و خارج از فلسطین اشغالی بماند را تکذیب کرد.

هنیه در ادامه افزود: این شایعات صحت ندارد و من بدون توجه به اینگونه شایعات ممکن است در کشور یا منطقه‌ای بر حسب نیاز، اقامت داشته باشم.

وی همچنین تصریح کرد: این شایعات با اهداف خاصی مطرح می‌شوند و وظیفه من این است که میان مناطق مختلفی که جنبش فعالیت دارد و نیز میان هموطنان خود در اردوگاه‌های پناهندگان تردد کنم اما سرزمین من فلسطین و مقر اقامت من نوار غزه است.

هنیه خاطرنشان کرد: جنبش حماس مانند ملت فلسطین در مناطق جغرافیایی مختلف حضور دارد و منفعت فلسطین و امور این جنبش سفر به مناطق مختلف و پیگیری مسائل سیاسی و رهبری جنبش به صورت مستقیم است.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس همچنین اظهار داشت: هدف از این سفر بررسی تحولات مربوط به مسأله فلسطین و مقابله با تلاش‌ها برای حذف آن، تقویت روابط دوجانبه با کشورها و گروه‌ها و نیز پیگیری اوضاع فلسطینیان است.

انتهای پیام

افزودن نظر