آمریکا به دنبال مقاصد دیگری در عراق است/ آماده مقابله هستیم

سخنگوی نظامی کتائب حزب الله عراق با اعلام اینکه واشنگتن به دنبال مقاصد دیگری در عراق است بر آمادگی نیروهای این کشور برای مقابله با آمریکا تاکید کرد.

«جعفر الحسینی» سخنگوی نظامی گروه کتائب حزب الله عراق در گفتگو با شبکه المیادین تاکید کرد که عراقی‌ها امروز یکصدا مخالفت با حضور اشغالگران آمریکایی در کشورشان را فریاد می‌زنند.

وی تاکید کرد: وقتی که از حاکمیت و استقلال عراق حرف می‌زنیم، می‌بینیم که همه کشور بر سر موضوع اصولی پایان اشغالگری اتفاق نظر دارند.

سخنگوی کتائب حزب الله افزود: اگر نیروهای آمریکایی از عراق نروند، شیوه‌های دیگری آماده در میدان وجود دارد.

الحسینی تصریح کرد: نمی توان عراق را از استقلال در تصمیم گیری بازداشت. امروز برای ملت عراق روشن شده است که آمریکا به دنبال مقاصد دیگری در عراق است.

وی اعلام کرد: گزینه‌های پاسخ به آمریکا حاضر است ما چه از لحاظ نظامی و چه دیپلماتیک آماده مقابله با حضور اشغالگران آمریکایی در عراق هستیم.

الحسینی حضور آمریکا در عراق را غیرقانونی خواند و گفت: ما حق دفاع از کشورمان و به کارگیری همه گزینه‌های روی میز را داریم.

سخنگوی کتائب حزب الله تصریح کرد: پاسخ ما قطعی است و نتیجه آن اخراج آمریکایی‌ها نه فقط از عراق بلکه از منطقه است.

الحسینی در پایان گفت: وقتی که از فساد در حکومت حرف می‌زنیم این به دلیل حضور آمریکا در عراق است.

گفتنی است از صبح امروز دهها هزار نفر از مردم عراق برای شرکت در تظاهرات ضد اشغالگری آمریکا در حال رساندن خود به تقاطع دانشگاه بغداد نزدیک منطقه «الجادریه» مسیر تعیین شده برای آغاز تظاهراتی هستند که پیش‌بینی شده است به تظاهرات میلیونی و بی سابقه‌ای در عراق تبدیل شود.

افزودن نظر