دعوتِ مادورو از اتحادیه اروپا و سازمان ملل برای نظارت بر انتخابات پارلمانی ونزوئلا

رئیس جمهور ونزوئلا از سازمان ملل، اتحادیه اروپا و چندین کشور دیگر دعوت کرد که نمایندگان خود را برای نظارت بر انتخابات پارلمانی این کشوربه کاراکاس اعزام کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، وزارت خارجه ونزوئلا روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور این کشور از ناظران سازمان ملل و اتحادیه اروپا و چندین کشور آمریکای لاتین دعوت کرده است بر انتخابات پارلمانی این کشور که اواخر سال جاری میلادی برگزار می‌شود نظارت کنند. 

براساس گزارش خبرگزاری تاس، مادورو در این دعوتنامه به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل پیشنهاد کرده است که هیاتی از ناظران بین‌المللی را برای نظارت کامل بر این انتخابات به کاراکاس اعزام کند. 

در ادامه این بیانیه آمده است، رئیس جمهور ونزوئلا همچنین از کشورهای مکزیک، آرژانتین، پاناما و اتحادیه اروپا نیز خواسته است که ناظران خود را برای نظارت بر روند انتخابات پارلمانی اعزام کنند. 

مادورو پیش از این اعلام کرده بود که ناظران سازمان کشورهای آمریکایی(OAS) به دلیل وابستگی این سازمان به سیاستهای آمریکا نمیتوانند برای نظارت بر انتخابات در این کشور حضور یابند.

بحران ونزوئلا ژانویه سال گذشته پس از آن شدت گرفت که خوان گوایدو رئیس مجمع ملی این کشور با حمایت آمریکا و برخی دیگر کشورها خود را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور معرفی کرد. 

علیرغم تلاشهای مختلف از جمله تظاهرات خیابانی، محاصره نظامی و تحریمهای اقتصادی از سوی آمریکا و متحدانش، دولت قانونی ونزوئلا با حمایت مردمی موفق شده است با تمام این توطئه‌ها مقابله کند.

انتهای پیام/م

افزودن نظر