مشکلات شرکت های ایرانی در پروژه های عمرانی سلیمانیه بررسی شد

در ملاقات سرکنسول ایران با استاندار سلیمانیه، درباره مشکلات شرکت های ایرانی فعال در پروژه های عمرانی استان سلیمانیه و همچنین کاهش مشکلات موجود در مرزهای رسمی و بازارچه های مرزی گفتگو شد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، «مهدی شوشتری» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه، بعد از ظهر پنجشنبه سوم بهمن ماه با «هوال ابوبکر» استاندار سلیمانیه دیدار و گفتگو کرد.

در این ملاقات در خصوص توسعه همکاریهای فیمابین به ویژه همکاریهای اقتصادی و تجاری بحث و تبادل نظر شد.

شوشتری ضمن تشکر از حضور و سخنرانی استاندار سلیمانیه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه اختصاصی اخیر جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه با مشارکت بیش از ۱۱۰ شرکت توانمند ایرانی، برگزاری نمایشگاههای اختصاصی و تخصصی ایران و حضور فعال شرکتهای ایرانی در نمایشگاههای بین المللی در سلیمانیه را با هدف معرفی شرکت های توانمند و کالاهای با کیفیت ایرانی به تجار و مردم اقلیم کردستان، از اولویت های مهم کاری سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه برشمرد.

استاندار سلیمانیه نیز ضمن موفق ارزیابی کردن نمایشگاه اختصاصی ایران در سلیمانیه، برگزاری چنین رویدادهای تجاری را گام مهمی در راستای آشنایی تجار و بازرگانان اقلیم کردستان با تولیدات و توانمندیهای شرکت های ایرانی و تقویت روابط تجاری فیمابین عنوان کرد.

بررسی برخی مشکلات شرکت های ایرانی فعال در پروژه های عمرانی استان سلیمانیه، کاهش مشکلات موجود در مرزهای رسمی و بازارچه های مرزی و همکاریهای استانی بین استان سلیمانیه با استانهای همجوار ایران، از دیگر محورهای گفتگو در این دیدار بود.

انتهای پیام/

افزودن نظر