تشکیل کارگروه ویژه در وزارت خارجه برای رسیدگی به درخواست‌های خانواده‌های قربانیان سقوط هواپیما

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد یک کارگروه ویژه در معاونت امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه برای رسیدگی به درخواست‌های خانواده‌های قربانیان سقوط پرواز تهران کی‌یف تشکیل شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز،

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اظهار تأسف عمیق از درگذشت 176 نفر از مسافران و کادر پرواز تهران ــ کی یف و اعلام مراتب همدردی با خانواده و بازماندگان این حادثه دلخراش اعلام کرد: در اجرای دستور اکید رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران و تأکید وزیر محترم امور خارجه برای رسیدگی فوری به مسایل کنسولی جانباختگان این حادثه تأسف بار، یک کارگروه ویژه در معاونت امور مجلس و ایرانیان این وزارت خانه با مأموریت رسیدگی به درخواست های خانواده های بازماندگان و انجام خدمات مورد نیاز تشکیل شده است.

موسوی افزود: همچنین دستورات لازم به کلیه نمایندگی های سیاسی و کنسولی جمهوری اسلامی ایران و دفاتر داخلی و فرودگاهی خود برای رسیدگی ویژه به درخواست های مرتبط با این موضوع صادر کرده است.

سید عباس موسوی در پایان تأکید کرد: وزارت امور خارجه خود را داغدار و شریک غم فقدان تک تک جانباختگانی می داند که عمدتاً از میان جوانان، نخبگان و دانشگاهیان کشورمان بودند و امیدوار است این خدمات کوچک، تسلی بخش ذره ای از اثرات بسیار این مصیبت بزرگ باشد.

همچنین محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز شامگاه شنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد: همکاران من در وزارت امور خارجه ــ و سفارتخانه ها، نمایندگی ها و کنسولگری ها در سرتاسر جهان ــ در غم مردم پس از این تراژدی شریک هستند و آماده اند تا هر کمک مورد نیاز خانواده های قربانیان را ارائه کنند.

اطلاعیه جدید سازمان هواپیمایی کشوری درباره هواپیمای اوکراینی
دستور رهبر معظم انقلاب به ستادکل نیروهای مسلح در پی سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی
دستور رئیسی به رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح درباره پیگیری سقوط هواپیمای اوکراین
بیانیه روحانی درباره سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی؛ جمهوری اسلامی از این اشتباه فاجعه بار بسیار متأسف است
دستور دادستان کل به دادستان نظامی تهران برای پیگیری فوری سقوط هواپیمای اوکراین
تسلیت لاریجانی برای جانباختن تعدادی از هموطنان در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی
اطلاعیه ستادکل نیروهای مسلح: هواپیمای اوکراینی بر اثر خطای انسانی غیرعمد سقوط کرد

انتهای پیام/.+

افزودن نظر