پلیس تایوان به مرد مظنون به جاسازی یک وسیله انفجاری شلیک کرد

خبرگزاری مرکزی تایوان گزارش داد، پلیس تایوان امروز (شنبه) در جنوب این جزیره به مردی که مظنون به جاسازی یک وسیله‌ انفجاری در خارج از دفتر کارزار انتخاباتی مهم‌ترین حزب اپوزیسیون این منطقه خودگردان بود، شلیک کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، به نقل از خبرگزاری رویترز، تایوان در ۱۱ ژانویه انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی برگزار می‌کند و رقابت‌های انتخاباتی به دلیل به چالش کشیده شدن حزب حاکم "ترقی‌خواه دموکراتیک" متعلق به تسای اینگ ون، رئیس جمهوری تایوان که اخیرا در رقابت‌های انتخاباتی بسیار جلوتر از رقیبانش قرار گرفته است، توسط حزب کومینتانگ، در نوسان کامل قرار دارد.

در این گزارش آمده است، این وسیله مشکوک که در ورودی دفتر حزب کومینتانگ در شهر تاینان گذاشته شد، متشکل از سیم‌، مایع و پودر است. همچنین در این گزارش آمده است که پلیس یک مظنون را که مردی با نام خانوادگی "وو" است، در شهر کائوهسیونگ در همسایگی تاینان ردیابی کرد و بعد از توقفی طولانی به ساختمانی حمله و به این مرد شلیک کرد. این مظنون سپس به بیمارستان منتقل شد.

رقابت‌های انتخاباتی در تایوان همواره پر شور و پر سر و صدا هستند، ولی معمولا انتخابات‌ها به صورت مسالمت‌آمیز برگزار ‌می‌شوند. در سال ۲۰۰۴، چن شویی بیان، رئیس جمهوری وقت تایوان از حزب ترقی‌خواه دموکراتیک، بعد از اصابت گلوله به همراه شریک انتخاباتی‌اش، با اختلاف کم در انتخابات پیروز شد. حزب کومینتانگ سپس اظهار کرد، این اتفاق به صورت نمایشی و برای کسب آراء بیشتر صورت گرفته بود.

حزب کومینتانگ به دنبال روابط نزدیک با چین است که تایوان را صرفا یک استان شورشی خود در نظر می‌گیرد و آن را بخشی از قلمرو خود می‌داند. این در حالی است که حزب دموکراتیک پیشرو طرفدار استقلال رسمی جزیره تایوان است.

انتهای پیام

افزودن نظر