دموکرات‌ها طرح حقوقی استیضاح ترامپ را ارائه کردند

دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا امروز، سه‌شنبه با ارائه طرح حقوقی استیضاح علیه ترامپ که او را به "سوء استفاده از قدرت" و "مانع‌تراشی در تحقیقات کنگره" متهم می‌کند، استیضاح این رییس جمهور را به رای خواهند گذاشت.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، جرولد نادلر، رییس کمیته قضایی مجلس نمایندگان در حالی که در کنار نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان و روسای پنج کمیته دیگر که در تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا مشارکت دارند، ایستاده بود، اعلام کرد که ترامپ به "جرایم سنگین و خرد" متهم است.

به گزارش شبکه خبری "سی‌ان‌بی‌سی"، نادلر اظهار کرد: ما بر خلاف ترامپ می‌دانیم که وظیفه‌مان در وهله اول حفاظت از قانون اساسی و منافع مردم آمریکا است. به همین خاطر است که امروز باید این گام جدی را برداریم.

نادلر افزود، کمپین فشار ترامپ علیه اوکراین "امنیت ملی و سلامت انتخاباتمان را تهدید می‌کند".

رییس کمیته قضایی مجلس نمایندگان در ادامه گفت: او در سراسر این تحقیقات تلاش کرده تا مدارک مرتبط با این پرونده را از کنگره و مردم آمریکا پنهان کند. رییس جمهور ما از نهایت اعتماد عمومی برخوردار است. وقتی او به این اعتماد خیانت می‌کند و خود را نسبت به کشور در اولویت قرار می‌دهد، قانون اساسی، دموکراسی و امنیت ملی را به خطر می‌اندازد.

انتهای پیام

افزودن نظر