ترکیه نام «محمد دحلان» را در لیست تروریستی خود قرار می‌دهد

وزارت خارجه ترکیه با تعیین پاداش 700 هزار دلاری برای بازداشت «دحلان»، عضو سابق جنبش فتح، نام او را در لیست سیاه تروریسم قرار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد که این کشور قصد دارد نام «محمد دحلان»، از رهبران سابق جنبش فتح فلسطین و مشاور امنیتی سابق محمود عباس را در لیست تروریستی قرار دهد.

به گزارش شبکه الجزیره، «مولود چاووش‌اوغلو» شامگاه جمعه (یک آذر) گفت که ترکیه به کسی که اطلاعات در اختیار آنکارا قرار دهد و باعث بازداشت او شود، ۷۰۰ هزار دلار پاداش خواهد داد.

محمد دحلان بعد از اختلاف با جنبش فتح فلسطین در امارات مستقر شد. اقدام دولت امارات در پناه دادن به دحلان، باعث تیرگی روابط بین قتح و ابوظبی شده است.

وزیر خارجه ترکیه نزدیک به یک ماه پیش از امارات به دلیل حمایت از دحلان شدیدا انتقاد کرد. چاووش‌اوغلو گفته است: «تروریستی به نام "محمد دَحلان" به سمت شما فراری شده است؛ او مزدور اسرائیل است» (+).

ترکیه محمد دحلان را به دست داشتن در کودتای نافرجام ۲۰۱۶ متهم کرده است. عضوئ سابق فتح اخیراً علیه ترکیه و رئیس جمهور آن رجب طیب اردوغان حمله و از او انتقاد کرده است.

دادگاهی در فلسطین (تشکیلات خودگردان) سال ۲۰۱۶ غیاباً دحلان را به جرم فساد، به سه سال زندان محکوم کرد و خواستار پرداخت غرامت ۱۶ میلیون دلاری به تشکیلات مذکور شد.

انتهای پیام/

افزودن نظر