برگزاری نشست بین‌المللی در ریاض جهت محافظت از تاسیسات نفتی عربستان

برگزاری نشست بین‌المللی در ریاض جهت محافظت از تاسیسات نفتی عربستان
برخی متحدان غربی و منطقه‌ای رژیم سعودی با حضور در یک نشست بین‌المللی در ریاض، راه‌کارهای محافظت از تاسیسات حیاتی این کشور را مورد ارزیابی قرار دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، برخی روسای نیروهای مسلح کشورهای عرب عضو شورای همکاری خلیج فارس دوشنبه با همتایان عرب و غربی خود در ریاض دیدار کردند تا در مورد شیوه‌های حمایت مشترک از زیرساخت‌های حیاتی منطقه پس از حملات 14 سپتامبر (23 شهریور) به تأسیسات نفتی آرامکوی سعودی به رایزنی بپردازند.

به نوشته نشریه انگلیسی زبان «نشنال» چاپ امارات، این نشست 10 روز پس از اعلام آمریکا مبنی بر اعزام نیروهای اضافی به عربستان سعودی برای تقویت دفاع از تاسیسات نظامی و زیرساختی این کشور برگزار می‌شود.

این حمله که آمریکا و عربستان سعودی بدون ارائه هیچ گونه سند و مدرکی ایران را مسئول آن برشمردند، تقریبا نیمی از ظرفیت پردازش نفت عربستان سعودی را مختل کرد.

بر اساس این گزارش، علاوه بر روسای نظامی برخی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، نمایندگانی از آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، یونان، ایتالیا، هلند، نیوزلند، پاکستان، کره جنوبی، اردن و مصر در این نشست حضور داشتند.

ژنرال «فیاض بن حامد الرویلی» رئیس ستاد مشترک ارتش سعودی حاضر در این نشست گفت که برابر تهدیدات ایران در منطقه می‌ایستد.

الرویلی ایران را به دست داشتن در بحران‌های منطقه متهم کرد و مدعی شد از زمان انقلاب این کشور تاکنون، منطقه از تداوم بحران‌ها رنج می‌برد. (جزئیات بیشتر)

 این در حالی است که ارتش عربستان همراه با امارات طی یک حمله نظامی و محاصره همه جانبه یمن را آماج حملات خود قرار داده، اما با گذشت  چند سال و بروز فاجعه انسانی تاکنون به هیچ یک از اهداف خود نرسیده است.

گفته می‌شود ائتلاف سعودی در جریان جنگ یمن حدود 9 میلیارد و 360 میلیون دلار فقط برای حمله‌های هوایی هزینه کرده است. آخرین ارقام منتشر شده از سوی سازمان ملل نشان می‌دهد که حدود 85 هزار کودک زیر پنج ساله یمنی از سال 2015 تاکنون بخاطر گرسنگی جان باخته‌اند. گفته می‌شود که 14 میلیون نفر یمنی نیز در خطر قحطی قرار دارند.

انتهای پیام/

افزودن نظر