ظریف: همیشه آماده بودیم به کشورهای همسایه برویم

ظریف: همیشه آماده بودیم به کشورهای همسایه برویم
وزیر امور خارجه گفت: همیشه آماده بودیم به کشورهای همسایه برویم و دست ایران همواره به سمت کشورهای منطقه دراز بوده است.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز (دوشنبه) در حاشیه بازدید از کارخانه‌ نوآوری آزادی در تهران و در پاسخ به این پرسش که اظهاراتی به نقل از شما در گفتگو با المسیره یمن منتشر شده درباره آمادگی برای سفر به عربستان برای حل اختلافات و اینکه آیا اتفاق جدیدی رخ داده که چنین اظهاراتی را بیان می‌کنید؟ عنوان کرد: نه اتفاق خاصی نیفتاده است. ما همیشه آماده بودیم به کشورهای همسایه برویم و کماکان این آمادگی را داریم.

رئیس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: دست جمهوری اسلامی همیشه به سمت کشورهای منطقه دراز بوده و اگر زمینه فراهم و در کشورهای همسایه ما آمادگی باشد که همکاری کنند، حتما این آمادگی را خواهیم داشت.

به گزارش فارس، وزیر خارجه ایران به شبکه «المسیره» یمن  آمادگی خود برای سفر به عربستان با هدف حل اختلافات البته در صورتی که شرایط مناسب باشد، خبر داده بود. (اینجا بخوانید) 

وی همچنین درباره بازدید از این کارخانه گفت: امروز بسیار خوشحال شدم که جوانانی را دیدم که هر کدامشان می‌توانند توفیق بسیار زیادی در بازارهای جهانی داشته باشند. امیدوارم دولت بتواند موانعی که تحریم‌های غیرمنطقی و ظالمانه آمریکا برای حضور فعال‌تر این عزیزان در صحنه بین‌المللی ایجاد کرده، بردارد.

ظریف در عین حال یادآور شد: البته  آنگونه که من این جوانان توانمند را می‌بینم، آنها خودشان این موانع را برمی‌دارند و دنیا احساس می‌کند بهره‌ نبردن از این توانمندی‌ها یک ضرر برای خودشان است و انشاءالله این راه باز خواهد شد. 

وزیر خارجه عنوان کرد: بسیار خوشحال شدم توجه به صادرات و توجه به روش‌های نوین و علمی صادرات در اینجا مشهود بود و امیدوارم دوستان هر چه بیشتر در این زمینه موفق شوند.

به گزارش فارس، رئیس دستگاه دیپلماسی بعدازظهر امروز ضمن حضور در کارخانه نوآوری آزادی، با متخصصان مشغول به فعالیت در این کارخانه دیدار و گفتگو کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‌های آنها قرار گرفت. 

انتهای پیام/

افزودن نظر