تصویب بودجه ۲۰۲۰ لبنان و همه بندهای بسته اصلاحاتی حریری

تصویب بودجه ۲۰۲۰  لبنان و همه بندهای بسته اصلاحاتی حریری
رسانه های لبنانی از تصویب بودجه ۲۰۲۰ این کشور و نیز هم بندهای بسته اصلاحاتی نخست وزیر لبنان خبر دادند.

خبرنگار النشره از پایان نشست کابینه لبنان به ریاست میشل عون در کاخ بعبدا خبر داد.

براساس این گزارش؛ جلسه هیئت دولت لبنان در کاخ بعبدا به ریاست میشل عون رئیس جمهور لبنان به پایان رسید و بودجه ۲۰۲۰ به تصویب رسید.

خبرنگار النشره از خروج وزیران وابسته به حزب سوسیالیست ترقیخواه لبنان از جلسه در آخرین دقیقه قبل از پایان جلسه هم خبر داد.

بر اساس گزارش خبرنگار این رسانه لبنانی؛ در جلسه هیات دولت لبنان همچنین همه بندهای بسته اصلاحاتی سعد حریری تصویب شد.

گفتنی است که قبلا منابع وابسته به ریاست جمهوری لبنان با اشاره به جلسه کابینه این کشور در کاخ بعبدا برای بررسی بسته اصلاحاتی سعد حریری اعلام کرده بودند که تاکنون با بیشتر موارد آن موافقت شده است.

ریاست جمهوری لبنان اعلام کرده بودند که تاکنون ۱۷ بند مورد تصویب کابینه قرار گرفته است و بررسی بسته اصلاحاتی سعد حریری ادامه دارد.

منابع وابسته به ریاست جمهوری افزوده بودند: فضای جلسه آرام و روند بررسی مثبت است.

این منابع اعلام کرده بودند که همه بندها مورد تایید قرار گرفته است و فقط بند مربوط به برق مانده است.

شایان ذکر است که طرح پیشنهادی حریری شامل اقدامات بی‌سابقه‌ای است، زیرا در آن مالیات بر ارزش افزوده، تلفن و خدمات عمومی حذف شده و تمامی پیشهادهای قبلی مبنی بر کاهش حقوق کارمندان لبنانی نیز لغو شده است و علاوه بر این وی بر لزوم عدم محرمانه بودن اطلاعات حساب‌های بانکی تمام مقامات لبنان نیز تاکید کرده است.

بازگرداندن اموال به غارت رفته، ارائه راهکار شفاف برای مبارزه با فساد، لغو برخی قوانین خاص هزینه‌ها در بخش‌های ارتباطات و حمل و نقل به منظور کاهش ۵۰ درصدی حقوق رؤسا، وزرا، نمایندگان پارلمان و لغو امتیازات سازمان‌های دولتی و اعضای آن از دیگر بندهای طرح پیشنهادی حریری است.

افزودن نظر