توصیه مرجع تقلید عراق به زوار اربعین: از جنگ نرم دشمن غافل نشویم

توصیه مرجع تقلید عراق به زوار اربعین: از جنگ نرم دشمن غافل نشویم
یکی از مراجع تقلید عراق در آستانه مراسم اربعین امام حسین (ع) بر ضرورت هوشیاری مسلمان در برابر توطئه‌های دشمنان اسلام تأکید کرد و گفت که رسالت حسینی ماندگار است.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، آیت‌الله شیخ «محمد یعقوبی»، از مراجع تقلید شیعیان عراق رسالت‌ امام حسین (ع) را برای همیشه ماندگار خواند و گفت که مخاطب این رسالت همه نسل‌ها است.

شیخ یعقوبی که در بین طلبه‌ها و مبلغان حوزه علمیه قبل از آغاز تبلیغات آن‌ها در بین موکب‌های حسینی سخنرانی می‌کرد، گفت: «ماندگاری مسئله امام حسین (ع) و گسترش و تبدیل آن به مسئله‌ای انسانی جهانی یکی از بارزترین تجلی‌های تحقق وعده پیروزی نهایی مسلمان است».

وی اظهار داشت که قدرت و تأثیرگذاری رسالت امام سوم شیعیان به رغم تلاش‌های گسترده‌ای که طاغوت‌ها در طول تاریخ برای خاموش کردن شعله‌های این نور الهی داشته‌اند، روز به روز بیشتر می‌شود.

آیت‌الله یعقوبی همچنین در باره طرح‌ها و نقشه‌ها و امکانات مادی دشمنان اسلام هشدار داد و گفت که نباید از این امکانات و توطئه‌ها غافل بود ولیکن همه این‌ها در برابر ایمان و آگاهی و قدرت عقیده و اراده مسلمانان ضعیف و ناچیز هستند.

وی به شگرد دشمنان اسلام برای مقابله با این دین آسمانی اشاره کرد و گفت که دشمنان دیگر به جنگ رو در رو و نظامی اکتفا نمی‌کنند بلکه به سمت جنگ نرم روی آورده‌اند تا از طریق آن آموزه‌های دین را تحریف کرده، در احکام آن اختلال ایجاد کرده و  آن را به مراسم صوری فاقد مضمون تبدیل کند.

آیت‌الله یعقوبی در پایان تلاش‌های همه خادمان زوار امام حسین (ع) را که شب و روز خدمت می‌کنند، ستود و بر اهمیت مبلغان در آگاهی دادن به زوار و ارشاد آن‌ها تأکید کرد.
انتهای پیام/

افزودن نظر