تمدید ماموریت نظامی آلمان برای تداوم نبرد با داعش در منطقه

تمدید ماموریت نظامی آلمان برای تداوم  نبرد با داعش در منطقه
دولت آلمان از تمدید ماموریت نظامی یک ساله خود برای مقابله با عناصر باقی مانده داعش در سوریه و عراق خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، دولت آلمان از توافق احزاب عمده سیاسی این کشور جهت تمدید ماموریت نظامیان خود در عراق و سوریه به «مدت یک سال» و برای مقابله با عناصر باقی مانده داعش خبر داد.

به نوشته شماره سه‌شنبه وبگاه شبکه خبری «دویچه وله» حزب دموکرات‌ مسیحی (CDU) و سوسیال دموکرات (SPD) آلمان مدتی در کشمکش برای تمدید وظیفه این ماموریت بودند. سوسیال دموکرات‌ها خواستار این بودند که  به حضور آلمان در این ماموریت نظامی خاتمه داده شود.

بر اساس این گزارش، آلمان چهار فروند هواپیمای شناسایی «تورنادو»، یک هواپیمای «آواکس» و یک هواپیمای سوخت‌رسان در «اردن» به عنوان بخشی از ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا علیه داعش دارد. این کشور همچنین یک ماموریت آموزش نظامی در عراق نیز بر عهده گرفته است.

 «اورسولا فون‌درلین» وزیر دفاع آلمان چندی قبل در جریان سفر به عراق بر لزوم مبارزه با تروریسم تاکید کرده بود. فون‌درلین  در این زمینه اظهار داشته بود : «نباید اجازه داد که گروه تروریستی داعش بار دیگر باز گردد.» (جزئیات بیشتر)

طبق متن توافقنامه دو حزب عمده سیاسی آلمان، جنگنده‌های تورنادو و هواپیمای سوخت‌رسان عملیات خود را تا 31 مارس (فروردین) 2020 ادامه دهند. ماموریت آموزش نظامی عراق و پروازهای هواپیمای آواکس نیز تا 31 اکتبر (مهر) 2020 تمدید خواهد شد. علاوه بر این، تعداد نظامیان مستقر شده برای این ماموریت از 800 نفر به 700 نفر کاهش می‌یابد.

انتظار می‌رود کابینه دولت آلمان این توافق را روز چهارشنبه تصویب کند. این توافق باید توسط مجلس آلمان نیز تصویب شود.

انتهای پیام/م

افزودن نظر