تجمع اعتراضی ساکنان حلب و تأکید بر لزوم اخراج ترکیه و آمریکا از سوریه

تجمع اعتراضی ساکنان حلب و تأکید بر لزوم اخراج ترکیه و آمریکا از سوریه
اقشار مختلف شهر حلب، گرد هم آمدند و با تأکید بر لزوم خروج آمریکا و ترکیه از سوریه، مداخله و حضور نیروهای این دو کشور در خاک سوریه را محکوم کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، ساکنان شهر حلب و اقشار مختلف این شهر، بعدازظهر دوشنبه (روز گذشته) تجمع اعتراضی علیه ایالات متحده آمریکا و ترکیه برگزار کردند.

 

در جریان این تجمع که در میدان «سعد الله الجابری» شهر حلب برگزار شد، شهروندان با در دست داشتن پلاکاردهایی، حضور آمریکا و ترکیه در خاک سوریه را محکوم کردند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که معترضان، بر استقلال و حاکمیت سوریه تأکید کردند.

«هیثم الحسینی» یکی از معترضان گفت: «دولت آمریکا وابسته به [رژیم] صهیونیستی و مجری برنامه‌های آن در اشغال اراضی [سایر کشورها] است».

الحسینی افزود، «باید تاریخ خواند و از آن عبرت گرفت و دانست که سوریه در طول تاریخ، یکپارچه بوده و باقی خواهد ماند».

 

«یحیی حجو» که یکی دیگر از تجمع‌کنندگان است، می‌گوید: «امروز جمع شدیم تا تجاوز و حضور آمریکا و ترکیه در خاک سوریه را محکوم کنیم و بگوییم که سوریه واحد و یکپارچه است و ارتش سوریه نیز همه اراضی را از تروریسم پاکسازی خواهد کرد».

«عبد الرحمن فاضل» دیگر شهروند سوری، با اشاره به اتحاد ملت و رهبری سوریه، خاطر نشان کرد که این ملت از یک وجب از خاک خود کوتاه نخواهد آمد.

 

در دانشگاه حلب نیز صدها دانشجو و استاد، تجاوز آمریکا و ترکیه به خاک سوریه را محکوم کردند و شعار «از سوریه خارج شوید» سر دادند.

«عمار کعده» رئیس شاخه اتحاد ملی دانشجویان سوری هم اظهار داشت که اجتماع امروز دانشجویان حلب، برای اعلام مخالفت آنان با هر گونه مداخله و تجاوز خارجی است و به مداخله آمریکا و ترکیه «نه» بگویند.

 

ترکیه و آمریکا اخیرا –علی‌رغم مخالفت‌ها و محکومیت‌های دمشق- از اجرای طرح تجزیه‌طلبانه خود موسوم به «منطقه امن» خبر دادند. شبه‌نظامیان کُرد وابسته به آمریکا نیز اعلام کردند که این طرح را اجرایی می‌کنند.

انتهای پیام/ص

افزودن نظر