«کاندولیزا رایس» خواستار تداوم حضور نظامی آمریکا در افغانستان شد

«کاندولیزا رایس» خواستار تداوم حضور نظامی آمریکا در افغانستان شد
مشاور اسبق امنیت ملی و وزیر خارجه پیشین آمریکا به بهانه دفاع از حقوق زنان افغان خواستار تداوم حضور نظامی آمریکا در خاک افغانستان شد!

«کاندولیزا رایس» مشاور پیشین امنیت ملی و وزیر خارجه سابق آمریکا در یک برنامه تلویزیونی خواستار تداوم حضور نظامی آمریکا در خاک افغانستان شد؛ البته این بار به بهانه دفاع از حقوق زنان افغان!

رایس در اظهارات خود بدون اشاره به کشته شدن دست کم ۳۸ هزار غیرنظامی افغان در جنگ ۱۸ ساله آمریکا در این کشور گفت: «امیدوارم که ما زنان افغانستان را به حال خود رها نکنیم. ما برای کمک به خلق فضایی مناسب و شایسته برای زندگی مردم افغانستان راه درازی طی کرده ایم!»

شایان ذکر است که این اظهارات عوام فریبانه رایس با انتقادهای فراوانی روبرو شد تا جایی که برخی منتقدان به صراحت اعلام کردند که «زنان افغان حُسن تعبیری عجیب برای پیمانکاران حوزه دفاعی هستند!»

گفتنی است که حملات مشترک آمریکا/ افغانستان در روز دوشنبه جان هفت غیرنظامی را گرفت. یک گزارش سازمان ملل در ماه ژوئیه نیز فاش کرد که عملیات نیروهای دولتی افغانستان و متحدان آمریکایی و بین المللی آنان در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ بیش از نیروهای طالبان، داعش و سایر گروههای ضد دولتی باعث مرگ غیرنظامیان شده است.

افزودن نظر