مجارستان روابط با سوریه را از سرمی‌گیرد

مجارستان روابط با سوریه را از سرمی‌گیرد
وزارت خارجه مجارستان از قصد خود برای اعزام دیپلماتی به سوریه جهت از سرگیری روابط خود با این کشور تا ابتدای سال میلادی جدید خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، وزارت امور خارجه مجارستان اعلام کرد که قصد دارد به عنوان اولین کشور اروپایی، روابط خود با دولت سوریه را از سر بگیرد.

وزارت خارجه مجارستان چهارشنبه (۲۰ شهریور) در بیانیه‌ای اعلام کرد که از ابتدای سال میلادی جدید سطح دپیلماسی خود در سوریه را به منظور پیگیری امور انسانی و مأموریت‌های کنسولگری در این کشور افزایش خواهد داد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از وزارت خارجه مجارستان نوشت که این کشور با آغاز سال جدید میلادی (چهار ماه دیگر)، دیپلماتی را برای این منظور به دمشق خواهد فرستاد.

منبعی نزدیک به دولت مجارستان در این باره به این خبرگزاری مذکور گفته است که بوداپست، با برقراری ارتباط با سوریه علاوه بر افزایش کمک‌های انسانی خود به مسیحیان این کشور، تلاش دارد از جمله کشورهای پیشگام اروپایی باشد که به فرصت‌های اقتصادی موجود در سوریه دست می‌یابد.

روابط کشورهای اروپایی با سوریه از سال ۲۰۱۱ و به دنبال شروع بحران این کشور قطع و سفارت‌های آن‌ها در دمشق تعطیل شد. با این حال، سفارت کشور چک در دمشق همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

انتهای پیام/

افزودن نظر