پیام نصرالله خطاب به ظریف و جانبداری از وی در برابر تحریم آمریکا

پیام نصرالله خطاب به ظریف و جانبداری از وی در برابر تحریم آمریکا
دبیر کل حزب الله لبنان در پیامی به وزیر خارجه ایران از وی در برابر تحریم های آمریکا حمایت کرد.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در پیامی خطاب به محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران از وی در برابر تحریم های آمریکا حمایت کرد.

نصرالله بیان کرد: بولتون که تهدید به براندازی نظام جمهوری اسلامی می کند در طول حیات خود نتوانسته است که دستاوردی داشته باشد. آمریکا در برابر مقاومت در سال ۲۰۰۶ شکست خورده است؛ پس چگونه می‌تواند در برابر کشور قوی و رهبر بزرگ آن قرار بگیرد.

دبیر کل حزب الله لبنان اعلام کرد: شما صدای رسا در همه محافل بین‌المللی و سخنگوی حق در برابر طاغوت‌های جهان هستید.

متن پیام نصرالله به این شرح است: زمانی که دولت آمریکا تحریم هایی علیه شما وضع کرد و شما را به فهرست افتخار(تحریم) ملحق کرد؛ من و برادرانم تصمیم به ابراز همبستگی گرفتیم اما ترجیح دادم که آنرا به روز ۱۴ آگوست یعنی روزی که در آن مقاومت لبنان با حمایت کامل جمهوری اسلامی در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶، آمریکا و اسرائیل را شکست داد، موکول کنم. آن جنگ ظالمانه و تجاوز بزرگ تصمیم آمریکا و طرح آمریکا بود و دولت بوش پدر و کاندولیزا رایس و جان بولتون شکست خورده تصمیم گیرنده بودند و ارتش اسرائیل به عنوان ابزار اجرایی به کار گرفته شد. در آن جنگ بولتون که نماینده آمریکا در سازمان ملل بود خطاب به یکی از مسئولان عرب گفت که جایی برای دیپلماسی وجود ندارد زیرا جنگ متوقف نخواهد شد مگر با نابودی حزب الله و تسلیم شدن آن. اما پس از چند هفته بولتون به این مسئول عربی گفت که باید جنگ را متوقف کنیم و مسئول عربی خطاب به وی گفت آیا حزب الله را نابود کردید؟ گفت: نه . این مسئول عربی پرسید: پس چرا جنگ را متوقف کردید؟! بولتون خطاب به وی گفت: زیرا اسرائیل در معرض فاجعه بزرگ اگر جنگ ادامه پیدا کند، قرار خواهد گرفت.

در ادامه این پیام آمده است: وزیر عزیز و دوست؛ همان بولتونی که تهدید به براندازی نظام جمهوری اسلامی کرد. نتوانسته در طول حیات خود کمترین دستاورد و پیروزی داشته باشد و در چنین روزهایی در سال ۲۰۰۶ آمریکا عقب نشست و در برابر مقاومت مردمی در منطقه ای با مساحت کوچک شکست خورد پس چگونه می تواند در برابر کشور بزرگ، ملت و نظام متحد و یکپارچه و رهبری عظیم قرار بگیرد. شما صدای رسا در همه محافل بین‌المللی و سخنگوی حق در برابر طاغوت‌های جهان آمریکا و ترامپ هستید که حقیقت را می گویید و حق می گویید. خواستند که شما را تحت محاصره قرار دهند و دور کنند و بترسانند اما شما قوی تر حاضر شدید و تاثیر گذار تر و این چنین انشاءالله مدافع مظلومان و مستضعفین باقی خواهید ماند. خداوند شما را حفظ و پیروز گرداند.

افزودن نظر