عراق و ترکیه کارگروه مشترک همکاری تشکیل دادند

عراق و ترکیه کارگروه مشترک همکاری تشکیل دادند
فرستاده ویژه رئیس‎جمهور ترکیه به عراق از تشکیل کارگروه مشترک دو کشور در رابطه به مساله آب و آغاز به کار طرح نحوه گسترش همکاری‎های آنکارا و بغداد خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، «ویسل ار اوغلو» نماینده ویژه رئیس جمهور ترکیه در امور عراق روز چهارشنبه اعلام کرد که با «جمال العادلی» وزیر منابع آبی عراق، ‌کارگروه مشترک در رابطه به مساله آب تشکیل داده است.

اوغلو امروز(چهارشنبه) در یک نشست خبری در استان افیون قره حصار ترکیه گفت که در سفر اخیرش به بغداد با مسئولان بلندپایه عراقی درباره گسترش روابط دو کشور بحث و گفت‌وگو کرده است.

 وی با اشاره به سفر اخیرش به عراق افزود: «رئیس‎جمهور و نخست‎وزیر عراق در جریان این سفر بر افزایش همکاری‎ها با ترکیه تاکید و آن را هدف راهبری عراق اعلام کردند».

فرستاده ویژه رجب طیب اردوغان به عراق اظهار داشت که «در خصوص مساله آب با وزیر منابع آبی عراق، کارگروه مشترک تشکیل داده و درباره چگونگی گسترش روابط دوستانه و تقویت همکاری‌ها رایزنی کردیم».

به گزارش پایگاه خبری الفرات نیوز، ویسل ار اوغلو تاکید کرد که «یک هیات عراقی قرار است در سپتامبر آینده به ترکیه سفر کند».

نماینده ویژه رئیس‌جمهور ترکیه در امور عراق پیشتر در سفرش به بغداد با مسئولان عراقی در خصوص مساله آب و تقویت روابط دوجانبه ترکیه و عراق رایزنی کرده بود.

مقامات عراقی بارها اعلام کردند که تمرکز دولت این کشور به ریاست عادل عبدالمهدی روی توسعه روابط به کشورهای همسایه است و به نظر می‎رسد که تصمیم بغداد برای تقویت روابط با آنکارا در چارچوب همین سیاست خارجی دولت عبدالمهدی باشد.

انتهای پیام/ص

افزودن نظر