سخنگوی وزارت خارجه: ایران از یمن واحد حمایت می‌کند

سخنگوی وزارت خارجه: ایران از یمن واحد حمایت می‌کند
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه متجاوزان به دنبال تجزیه یمن هستند، تأکید کرد جمهوری اسلامی ایران از یمن واحد حمایت می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز،

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان روز چهارشنبه اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران از یمن واحد حمایت می کند و حفظ وحدت یمن را مسئولیت مشترک همه مردم این کشور می داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تحولات اخیر در جنوب یمن اظهار داشت: ائتلاف متجاوزان سعودی و اماراتی با همراهی مزدوران آنان که طی پنج سال گذشته با انواع سلاح های پیشرفته و انجام کشتار و ویرانی های فراوان نتوانستند اراده مردم را در هم بشکنند و خود را در برابر روحیه مجاهدت و ایستادگی مردم سراسر یمن شکست خورده می بینند، اکنون در قالب توطئه ای مشکوک به دنبال تجزیه یمن هستند.

سید عباس موسوی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره از "یمنِ واحد" حمایت نموده و حفظ یکپارچگی آن را مسئولیت مشترک همه مردم یمن می داند.

موسوی ابراز امیدواری کرد که با توقف تجاوز ائتلاف سعودی - اماراتی به آن کشور، احزاب و گروههای مختلف یمنی بتوانند با به سرانجام رساندن گفت وگوهای یمنی– یمنی بر مشکلات غلبه کرده و یک دولت فراگیر در سراسر یمن تشکیل دهند.

امام خامنه ای: با قدرت در مقابل توطئه سعودی ها و اماراتی ها برای تجزیه یمن بایستید
مصاحبه| البخیتی: اختلاف عربستان و امارات بر سر تقسیم غنایم در یمن است/ خطر تجزیه یمن به ایالت های کوچک

انتهای پیام/.

افزودن نظر