چین سخنان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را محکوم کرد

چین سخنان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را محکوم کرد
چین در واکنش به سخنان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اظهارات او را محکوم کرد.

«هوا چونیانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین به اظهارات برخی نمایندگان و همچنین رئیس مجلس نمایندگان آمریکا واکنش نشان داد.

در همین ارتباط «هوا چونیانگ» با انتقادات از سخنان اعضای مجلس نمایندگان آمریکا درباره هنگ کنگ گفته است که این اظهارات به دنبال آن است تا جرایم خشونت‌آمیز را به عنوان مبارزه برای حقوق بشر و آزادی نشان دهد.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه چین، آمریکایی‌ها در تلاش برای منحرف کردن اقدامات پلیس در راستای اجرای قانون و مبارزه با جرایم و اغتشاشات هستند.

سخنگوی وزارت خارجه چین اظهارات اعضای کنگره آمریکا را مداخله مستقیم در تحولات هنگ کنگ عنوان کرده و با طعنه به سناتورها و قانونگذاران آمریکایی گفته است که آیا شما قانونگذار هستید یا قانون‌شکن؟

پیش از این «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار توئیتی مدعی شده بود که پلیس هنگ کنگ در حال سرکوب معترضان با اعمال خشونت آمیز است و دولت مرکزی چین در حال مقابله با دموکراسی و آزادی است.

برخی دیگر از اعضای کنگره آمریکا از جمله سناتور «میچ مک کانل»، سناتور «مارکو روبیو» نیز در واکنش به تحولات هنگ کنگ اظهارات مشابهی را علیه دولت چین عنوان کرده بودند.

اعتراض ها در هنگ کنگ بر سر استرداد یک متهم به چین آغاز شد ولی معترضان هم اکنون باتغییر خواسته های خود و تحت تأثیر دخالت های غربی ها خواستار خودمختاری کامل و برکناری رئیس اجرایی هنگ کنگ هستند که منصوب چین است.

افزودن نظر