یکی از وزرای دولت سابق مکزیک به فساد مالی متهم شد

یکی از وزرای دولت سابق مکزیک به فساد مالی متهم شد
در راستای عزم رئیس‌جمهور مکزیک برای ریشه‌کن کردن فساد، یک وزیر سابق این کشور به اتهام فساد مالی بازداشت شد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، به دستور یکی قضات مکزیک، یک وزیر دولت سابق این کشور به اتهام فساد مالی بازداشت شد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، تلاش «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» رئیس‌جمهور مکزیک برای مقابله با ریشه‌های فساد در دولت «انریکه پنا نیتو» رئیس‌جمهور سابق این کشور، به بازداشت «رزاریو رابلز»، وزیر سابق توسعه اجتماعی منتج شد.

اوبرادور در کمپین انتخاباتی خود گفته بود قصد ندارد وجود فساد در گذشته این کشور را مطرح کند اما در نهایت تحت فشار طرفدارانش، از چند ماه پیش تحقیقاتی را درباره چهره‌های مهم دولت پیشین آغاز کرد.

وی در کنفرانس خبری روز سه‌شنبه اعلام کرد از بازداشت رابلز مطلع است و مقامات قضایی درباره دست داشتن افرادی دیگر در این پرونده نیز تصمیم خواهند گرفت.

اوبرادور گفت:‌ «اما این مسئله به ما (دولت کنونی) ربطی ندارد و من هم پونتئوس پیلاتس (فرماندار رومی دخیل در محاکمه حضرت مسیح) نیستم».

هنگامی که از او پرسیده شد آیا دستگیری رابلز دستاوردی برای دولت محسوب می‌شود پاسخ داد: «معتقدم این‌که بخشودگی در کار نیست یک موفقیت است».

طبق گزارش رسانه‌های محلی، ربلز هفته گذشته در دادگاه حاضر شد تا به ادعای دادرسی در خصوص مفقود شدن ۵ میلیون پزو (۲۵۸ میلیون دلار) بودجه‌ای که باید صرف برنامه های رفاهی می‌شد رسیدگی شود.

«خولیو هرناندز» وکیل رابلز به یکی از شبکه‌های تلویزیونی مکزیک گفت موکلش با این اتهامات مقابله خواهد کرد. او گفت: «حقیقتاً رزاریو رابلز بی‌گناه است».

بسیاری از چپ‌گرایان مکزیکی، قبول دریافت سمت وزارت از سوی رابلز را در دولتی که به فساد مشهور بود مورد سرزنش قرار دادند و آن را مصداق خیانت می‌دانستند.

انتهای پیام/م

افزودن نظر