هند میانجیگری آمریکا در مسئله کشمیر را رد کرد

هند میانجیگری آمریکا در مسئله کشمیر را رد کرد
سفیر هند در آمریکا میانجیگری واشنگتن در موضوع کشمیر را رد کرد.

«هارش واردان شرینگلا» سفیر هند در آمریکا در گفتگویی با این تلویزیون آمریکایی، با دفاع از تصمیم کشورش درباره لغو خودمختتاری منطقه کشمیر، اعلام کرد که دولت هند در نظر دارد تا در این منطقه انتخابات برگزار کند.

سفیر هند همچنین با تاکید بر این که کشورش کمک‌های مالی به منطقه کشمیر را افزایش خواهد داد، افزود: ما به تدریج تدابیر شدید امنیتی را برطرف خواهیم کرد و اهالی جامو و کشمیر سروزیر خودشان را انتخاب خواهند کرد.

به گفته سفیر هند در آمریکا، تدابیر امنیتی فعلی در کشمیر برای اطمینان از تامین امنیت در منطقه و موقتی است.

شرینگلا همچنین در ارتباط با میانجیگری رئیس‌جمهوری آمریکا در مسئله کشمیر که پیشتر از سوی ترامپ مطرح شده بود، افزود: چنین چیزی دیگر روی میز قرار ندارد و قرار هم نیست که دهلی نو چنین موضوعی را دنبال کند.

در این ارتباط سفیر هند به مواضع دبیرکل سازمان ملل اشاره کرد و و گفت مقام عالی سازمان ملل نیز به حل دوجانبه موضوع بین هند و پاکستان اشاره کرده بود.

دیپلمات بلندپایه هند در آمریکا همچنین با دفاع از اوضاع فعلی در کشمیر اظهار داشت که در کشورش۲۰۰ میلیون مسلمان ساکن است که ۱۸ درصد از جمعیت‌مان را تشکیل می‌دهند. سفیر هند همچنین افزود: ما یک دموکراسی هستیم و صرفنظر از اینکه مذهب افراد چه باشد، آنها را نمایندگی می‌کنیم.

هم هند و هم پاکستان مدعی مالکیت کل کشمیر هستند اما هر کدام بخشی از آن را در کنترل دارند. پاکستان، جاموکشمیر را یک منطقه واحد به شمار می‌آورد و تقسیم این منطقه از سوی هند با واکنش تند مقامات اسلام‌ آباد روبرو شده است.

افزودن نظر