واکنش مقامات تاجیکستان به اخبار شورش‌های جدید در زندان‌های این کشور

واکنش مقامات تاجیکستان به اخبار شورش‌های جدید در زندان‌های این کشور
نماینده اداره کل مدیریت زندان‌های تاجیکستان اخبار برخی رسانه‌ها در مورد پیشگیری از شورش‌های جدید در تعدادی از زندان‌های این کشور را تکذیب کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، نماینده اداره کل مدیریت زندان‌های تاجیکستان اخبار برخی رسانه‌های از جمله «رادیوی آزادی» در مورد پیشگیری از شورش‌های جدید در تعدادی از زندان‌های این کشور را تکذیب کرد.

به گفته نماینده دفتر کل مدیریت زندان های تاجیکستان، هیچ اقدامی برای شورش صورت نگرفته و اقدامات امنیتی در هیچ یک از زندان‌های شهر «دوشنبه» تشدید نشده و تمام زندان‌های کشور در وضعیت عادی به سر می‌برند.

پیش از این رادیوی آزادی با استناد به منابع خود در اداره کل مدیریت زندان‌های تاجیکستان وابسته به وزارت دادگستری این کشور در مورد تلاش حدود 20 زندانی برای انجام شورش در زندان شماره یک شهر دوشنبه خبر داده بود.

بنابر ادعای رادیو آزادی تمام این زندانیان به اتهام عضویت در سازمان‌های افراطی به مدت طولانی راهی زندان شدند و برای شورش به طور جدی آماده و در مخفی‌گاه‌های آنان  قطعات آهنی کشف و ضبط شده است.

رادیو آزادی همچنین در مورد احتمال شورش در زندان شماره 7 شهر دوشنبه هشدار داده بود و مدعی بود از این حادثه پیشگیری و تمام دست‌اندرکاران آن شناسایی و بازداشت شدند.

انتهای پیام/ح

افزودن نظر