هوک هدف افزایش حضور نظامی آمریکا در منطقه را «حفاظت از خود» خواند

هوک هدف افزایش حضور نظامی آمریکا در منطقه را «حفاظت از خود» خواند
نماینده رئیس‌جمهور آمریکا در امور ایران دلیل افزایش حضور نظامی این کشور در منطقه خلیج فارس را بالا بردن توانایی «حفاظت از خود» در برابر ایران خواند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، «برایان هوک» نماینده رئیس‌جمهور آمریکا در امور ایران چهارشنبه شب (به وقت تهران) گفت هدف از افزایش حضور نظامی این کشور در منطقه غرب آسیا، بالا بردن توان «حفاظت از خود» در برابر ایران است.

وی که در نشست کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با موضوع ایران صحبت می‌کرد، در این مورد گفت: «در اواخر ماه آوریل و اوایل ماه می ما گزارش‌های موثقی دریافت کردیم که ایران در حال برنامه‌ریزی برای حملاتی قریب‌الوقوع علیه منافع ایالات متحده در چند میدان است. به همین جهت، ما با رویکردی دفاعی موضع نظامی خود را تقویت کردیم، تا در صورتی که مورد حمله قرار گرفتیم، بتوانیم از خود محافظت کنیم. همین، تا همین جا پیش رفته‌ایم، نه بیشتر.»

دولت آمریکا در هفته‌های گذشته به بهانه مشابه تعداد نیروهای نظامی خود در منطقه را افزایش داده و یک ناو هواپیمابر، چند بمب‌افکن و چندین سامانه پدافندی به خلیج فارس اعزام کرده است. «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا شب گذشته بار دیگر مدعی شد که واشنگتن خواهان درگیری نظامی نیست و صرفا به دنبال ایجاد بازدارندگی در برابر ایران است.

در حال تکمیل...

افزودن نظر