شورای نظامی سودان: تمایلی به تک‌روی در قدرت نداریم

شورای نظامی سودان: تمایلی به تک‌روی در قدرت نداریم
رئیس شورای نظامی سودان برای بازگشت به گفت‌وگو با جریان‌های مخالف اعلام آمادگی کرده و مدعی شد که تمایلی به تک‌روی در قدرت ندارد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، «عبدالفتاح البرهان» رئیس شورای نظامی انتقالی سودان روز چهارشنبه در سخنانی بر آمادگی این شورا برای بازگشت به میز مذاکره با ائتلاف «الحریه و التغییر» که در حال حاضر از بزرگترین اپوزیسیون این کشور محسوب می‌شود، تاکید کرد.

به گزارش اسکای نیوز، وی با اشاره به آغاز فرآیند مجازات مفسدان مسئولان حکومت سابق سودان افزود: به محاکمه مفسدان رژیم سابق ادامه خواهیم داد.

عبدالفتاح البرهان در ادامه اظهار داشت که شورای نظامی انتقالی سودان تمایلی به تک‌روی در قدرت ندارد.

«عمر البشیر» رئیس‌جمهور مخلوع سودان روز یکشنبه گذشته در اولین حضورش در انظار عمومی پس از سرنگونی حکومت‌ وی، جهت بازجویی به مرکز مبارزه با فساد در خارطوم منتقل شده بود.

«الولید سید احمد محمود» دادستان کل سودان گفته بود که «۴۱ پرونده جنایی علیه مسئولان سابق نظام باز شده است».

تظاهرات مردم سودان علیه دولت عمر البشیر از ۱۹ دسامبر ۲۰۱۸ (اذر- دی 97) ابتدا به خاطر افزایش قیمت نان آغاز شد، اما به سرعت رنگ و بوی سیاسی به خود گرفت و تظاهرات‌کنندگان خواستار سرنگونی دولت البشیر شدند. سرانجام حکومت وی ۱۱ آوریل ۲۰۱۹ (۲۲ فروردین سال جاری) با دخالت ارتش سرنگون شد و یک شورای نظامی مورد حمایت عربستان سعودی روی کار آمد.

انتهای پیام/ح

افزودن نظر