حمایت دبیرکل اتحادیه عرب از شورای نظامی سودان

حمایت دبیرکل اتحادیه عرب از شورای نظامی سودان
دبیرکل اتحادیه عرب در سفری به سودان با رئیس شورای نظامی این کشور دیدار و بر حمایت از این شورا تأکید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب روز یکشنبه(دیروز) در سفری به سودان با «عبدالفتاح البرهان» رئیس شورای نظامی این کشور و برخی شخصیت‌های سودانی دیدار کرد.

ابوالغیط پس از این دیدار گفت که اتحادیه عرب از انتقال قدرت به غیرنظامیان به صورت مسالمت‌آمیز حمایت می‌کند و خواهان حل بحران این کشور بدون دخالت خارجی است.

وی در عین حال گفت که اتحادیه عرب علاقه‌مند به استمرار تلاش‌ها و همکاری با شورای نظامی انتقالی و تمامی طرف‌ها در این کشور است.

طبق گزارش وبگاه الیوم‌السابع، ابوالغیط تصریح کرد که راه‌حل‌های اوضاع کنونی بایستی کاملا مختص سودان و در چارچوب ملی و به دور از دخالت و دیکته‌های خارجی باشد به گونه‌ای که استقلال، حاکمیت و خواسته‌های تمامی طیف‌های مختلف سودان محترم شمرده شود.

وبگاه النشره نیز گزارش داد که ابوالغیط بر استمرار گفت‌وگو و بازگشت طرف‌های سودانی به میز مذاکرات و ضرورت دستیابی به توافق ملی تأکید کرد.

معترضان سودانی از ۶ آوریل (۱۷ فروردین) به منظور اعمال فشار بر برکناری «عمر البشیر» رئیس‌جمهور سابق سودان و سپس تحت فشار گذاشتن شورای نظامی برای انتقال قدرت به دولت مدنی، تحصن کرده بودند که اخیرا نیروهای امنیتی با حمله به محل تحصن معترضان اقدام به کشتار آن‌ها کردند.

۱۱ آوریل (۲۲ فروردین) گذشته البشیر پس از سی سال حکومت در سودان با اقدام ارتش این کشور از قدرت کنار گذاشته شد.

در همین ارتباط «محمد حمدان دقلو» معروف به «حمیدتی» معاون رئیس شورای نظامی انتقالی سودان شامگاه شنبه در یک نطق تلویزیونی به تشریح اوضاع سیاسی کشورش پرداخت.

وی ضمن رد اتهامات وارده به شورای نظامی درباره قبضه قدرت گفت که «ما آماده گفت‌وگو هستیم و اتهامات مخالفان علیه شورای نظامی را رد می‌کنیم».

انتهای پیام/م

افزودن نظر