سخنان بن سلمان نشان می‌دهد ائتلاف سعودی اهل صلح نیست

سخنان بن سلمان نشان می‌دهد ائتلاف سعودی اهل صلح نیست
رئیس شورای عالی انقلاب یمن در واکنش به مصاحبه اخیر ولی عهد سعودی با روزنامه «الشرق‌الاوسط» اعلام کرد، اظهارات وی درباره یمن نشان می‌دهد ائتلاف سعودی اهل صلح نیست و گزینه نظامی را انتخاب کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، محمد علی الحوثی رئیس شورای عالی انقلاب یمن به اظهارات محمد بن سلمان ، ولی عهد و وزیر دفاع سعودی در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط واکنش نشان داد و اعلام کرد، این سخنان دلالت بر آن دارد که خواستار صلح در یمن نیستند.
بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی یمن سبأ ، الحوثی اعلام کرد، ائتلاف متجاوز حامی اصلی مجامع تروریستی در یمن هستند و هر کس به مناطق اشغال شده در یمن برود یقین پیدا می کند که آنچه در این مناطق رخ داده بازسازی نیست بلکه افزایش اشغالگری با بکارگیری شبه نظامیان تابع ائتلاف است، شبه نظامیانی با رویکرد های ایدئولوژیک که هدف اول آن تغییر دموگرافی (بافت جمعیتی) در یمن است.
رئیس شورای عالی ائتلاب یمن تأکید کرد، ائتلاف سعودی همان طرفی است که راه حل نظامی را برای یمن انتخاب و با راه حل سیاسی مخالفت کرد؛ مذاکره کنندگان از حزب اصلاح و ... اذعان کردند طرفی که آن ها را به عدم قبول راه حل ها دستور می داده، سعودی بوده است.
الحوثی در ادامه گفت: ارتش، سازمان های نظامی، غیرنظامی و امنیتی یمن همان طرف هایی هستند که با فرماندهی شما بر حملات آمریکایی-سعودی-بریتانیایی-اماراتی و متحدان آن در جنگ غیرقانونی به تعبیر کنگره، مقابله می کند. جنایت ها و محاصره ای که تا کنون باعث بدترین بحران انسانی شده برای بیدار کردن احساسات شما کافی بود اگر از حامیان صلح بودید.
ولی عهد سعودی که این روز ها شاهد حضور ارتش یمن در مناطق جنوبی عربستان سعودی است، در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط مدعی شد که ریاض از تلاش ها برای حل سیاسی بحران یمن حمایت کرده، اما حوثی ها هستند که برنامه های ایران را بر منافع یمن ترجیح داده و حل سیاسی را قبول نکرده اند. این سخن، ولی عهد سعودی یک روز بعد از آن اعلام شد که محمد علی الحوثی عضو شورای سیاسی انصارالله یمن اعلام کرد، صنعاء آماده مذاکره برای صلح عادلانه است.
ولی عهد سعودی مدعی شد، جنگ کشورش علیه یمن فقط برای آزادی یمن از شبه نظامیان ایران نیست بلکه برای تحقق رفاه و ثبات و شکوفایی برای همه مردم یمن است

افزودن نظر