دعوتنامه رسمی ملک سلمان برای امیر قطر جهت حضور در ۲ اجلاس مکه

دعوتنامه رسمی ملک سلمان برای امیر قطر جهت حضور در ۲ اجلاس مکه
وزارت خارجه قطر که پیشتر گفته بود برای شرکت در دو اجلاس اضطراری سران کشورهای عربی در مکه دعوت نشده است، اکنون از عربستان سعودی دعوتنامه رسمی دریافت کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، وزارت خارجه قطر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در پیامی کتبی از تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر برای شرکت در نشست اضطراری شورای همکاری خلیج‌ فارس و نشست اتحادیه عرب در مکه دعوت کرد.

این نشست قرار است که ۳۰ مه در شهر مکه برگزار شود.

طبق این گزارش، محمد بن عبد الرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر نامه بن سلمان را در جریان دیدار با عبد اللطیف بن راشد الزیانی، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در دوحه دریافت کرده است.

این در حالی است که عربستان به همراه سه کشور امارات، مصر و بحرین از پنجم ژوئن ۲۰۱۷ دوحه را به حمایت مالی از تروریسم متهم کرده و همه روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند و حتی تحریم‌های علیه این کشور وضع کردند.

وزارت خارجه قطر در بیانیه‌اش آورده است، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر، دعوتنامه ای از ملک سلمان پادشاه عربستان برای شرکت در اجلاس حکام عرب خلیج فارس و یک نشست فراگیرتر رهبران عرب دریافت کرده است.

وزارت خارجه قطر نگفت این دعوتنامه که از طریق سرپرست شورای همکاری خلیج فارس منتقل شد را می‌پذیرد یا نه. قطر از اعضای شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب است.

انتهای پیام

افزودن نظر