تبریک انصارالله به حزب‌الله در سالروز آزادسازی جنوب لبنان

تبریک انصارالله به حزب‌الله در سالروز آزادسازی جنوب لبنان
سخنگوی جنبش انصارالله یمن روز شنبه در بیانیه‌ای سالروز آزادسازی جنوب لبنان را به ملت این کشور و مقاومت اسلامی آن تبریک گفت.

به گزارش گروه بین‌الملل ایمان نیوز، جنبش انصارالله یمن روز شنبه بیانیه‌ای را به مناسبت آزادسازی جنوب لبنان و شکست رژیم صهیونیستی منتشر کرد.

سخنگوی انصارالله با قرائت این بیانیه گفت که «روز آزادسازی جنوب لبنان و شکست دشمن صهیونیست را به ملت لبنان و مقاومت اسلامی تبریک می‌گوییم».

به گزارش المسیره، محمد عبدالسلام گفت که «این شکست دشمن، اولین پیروزی یک ملت عرب در برابر رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود».

شخصیت‌های مختلف از کشور لبنان و نیز رهبران مقاومت به مناسبت سالروز آزادسازی جنوب لبنان تبریک و تهنیت گفتند.

جمعیت علمای مسلمان لبنان نیز در بیانیه‌ای با تبریک به مردم این کشور به مناسبت عید مقاومت و آزادی گفت که «دولت باید دستاورد عید مقاومت و آزادی را از طریق استحکام بخشیدن به جبهه داخلی حفظ کند».

رهبران مقاومت فلسطین هم ضمن تبریک سالروز عید مقاومت اعلام کردند که آزادسازی جنوب لبنان در 19 سال قبل ثابت می‌کند که مقاومت تنها راه شکست دادن اشغالگر است.

 

 

در همین راستا، ‌ژنرال ژوزف عون فرمانده ارتش لبنان اعلام کرد که «تا آزادی کامل سرزمینمان از اشغال رژیم صهیونیستی آرام نخواهیم نشست».

فرمانده کل ارتش لبنان به مناسبت عید مقاومت و آزادی خاطر نشان کرد، روز بیست و پنجم می 2000، عید مقاومت و آزادی، روزی درخشان در تاریخ لبنان است که اوج سال‌های مبارزه، ایستادگی و قهرمانی است که لبنانی‌ها این حماسه را در رویارویی با دشمن اسرائیلی ترسیم کردند.

بیست و پنجم می 2000، اشغالگران صهیونیست از جنوب لبنان بیرون رانده شدند و پیروزی بزرگ مقاومت بر رژیم صهیونیستی ثبت شد.

در 25 ماه مه سال 2000 میلادی (4 خرداد 1379)، رژیم صهیونیستی پس از 18 سال مقاومت مردم لبنان، مجبور به عقب نشینی از جنوب این کشور شد. این روز در لبنان به نام «عید مقاومت و آزادسازی» لقب گرفته است.

انتهای پیام/ح

 

 

افزودن نظر